whatsapp
 

Safir Fue Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Dünyada İlk Olarak Doctor Zen Clinic’te Geliştirilen ve Tek Kendi Merkezinde Uygulanan “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde 3 ayda kellik problemi ortadan kalkıyor.

 

Sürekli gelişen ve ilerleyen saç ekimi teknikleri, gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar vermeye başlıyor. Hem yöntemlerin gelişmesi hem kullanılan aletlerin özelliklerinin artmaya başlaması  ile saç ekimini daha yaygın hale getirmiştir. İlginin artması ile doğru orantılı olarak büyüyen bir alan olan saç ekimi sektöründe hizmet veren saç ekimi uzmanları, ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli kendilerini ve sistemleri geliştiriyorlar. Bu alanda inovasyon ve AR-GE çalışmaları yapan saç ekimi uzmanlarının geliştirdiği  ve en son sistem donanımlara sahip olan safir uçlu özel aletler ile yapılan Safir Fue saç ekimi işlemi, bu çalışmaların sonucu olan bir tekniktir.

 

Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor. Uzmanlar tarafından lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlem ile doğal ve gür saç görüntüsüne sahip olabiliyor. Saç ekimi başlamadan önce uygulanan sedasyon sayesinde ekim yaptıracak kişiler, tamamen konforlu bir saç ekim işlemi deneyimliyor. Lokal anestezi anında yapılacak iğnenin verdiği ağrı veya acı hissini ortadan kaldırmak için uygulanan sedasyon, tamamen kişiye göre hazırlanır ve uygulanır. Safir FUE yönteminde kullanılan bu sedasyon ayn zamanda kişinin bütün reflekslerini korur ve uzmanların saç ekimi yaptıracak kişinin uyku derinliğini kontrol altında tutmasını sağlar. Hiçbir zararı ve olumsuz etkisi bulunmayan bu sedasyon oldukça güvenli bir ön anestezi yöntemidir.

 

 

Safir FUE Yöntemi ve Metal Slit FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi yöntemi adını, kullanılan kanal açma kaleminin ucunun safirden yapılıyor olmasından almaktadır. Klasik yöntemlerde kullanılan metal slit yerine tercih edilen safir uçlar sayesinde yapılan işlem daha hassas ve kolay uygulanabilmektedir. Safir uçlu aletler ile saç köklerini ekim işleminin yapılacağı bölgede diğer yöntemlere oranla daha fazla kanal açılıyor iyileşme süreci hızlanırken aynı zamanda kabuklanma en az seviyede meydana geliyor. Safir uçlar sayesinde FUE saç ekimi işlemindeki her detay minimal randa ve incelikte gerçekleşiyor.

 

Safir FUE yönteminde kullanılan safir uçlar aracılığıyla hem saç kökleri toplanır hem de daha fazla kanal açılır. Saç kökleri donör bölgeden toplanırken 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen uçlar kullanılır. Toplanan saç kökleri açılan kanallara ekilir ve ekim işlemi gerçekleşmiş olur. Safir FUE yöntemi ile saç ekimi işlemi yapılırken, saçların ekim açısı, yönü ve sıklığına ekstra özen göstermek gerekmektedir. Saç ekim işleminin ardından saçın nasıl görüneceğini belirleyen bu etkenler saç derisinde kanal açılırken hesaplanmalı ve kafa şekline ve yapısına en uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.

 

Safir uçlu aparatlar ile açılan mikro kanallar ile saç derisine açılan kanal sayısı ve kanalların sıklık derecesi artar. Doğal görünümlü saç ekimi işlemi yapmaya yarayan Safir FUE yönteminde saçlar 40-45 derecelik bir açı ile ekilir. Bunun nedeni saçlar çıkmaya başladığında saçların, doğal saç görünümünü yakalamaya yarayacak eğiklikte ve şekilde olmasıdır.

 

 

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi yönteminde kullanılan safir uçlar, dayanıklı, keskin, sert ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu özellik sayesinde deride meydana gelecek olan deformasyon oranı da en aza iner. Doku hasarı ve doku travması riskinin de en aza inmesini sağlayan bu yöntem aynı zamanda safir ucun antibakteriyel özelliği ile enfeksiyon oluşma ihtimalini de en aza indirir.

 

Minimalist çalışma prensibinin uygulandığı Safir FUE yöntemi ile saç derisine daha sık kanal açılabilir. Bu sayede de ileri derecede saç  dökülmesi yaşayan kişilerin tedavi şansı artar. Ayrıca daha sık kanal açıldığı için donör bölgeden alınan saç greftleri daha sık ekilir ve tedav, sonucunda daha gür ve sık saç görüntüsüne sahip olunur.

 

Sık kullanılan diğer yöntemlere göre, deri altına enjekte edilecek sıvı oranı çok daha azdır. Uygulama esnasında her aşamanın dikkatli ve minimal düzeyde yapılması nedeniyle ödemi enfeksiyon ve yara oluşma ihtimali ortadan kalkarak işlemin konfor düzeyini arttırır.

 

Açılan kanalların çapları küçüktür. Bu sebeple işlemin ardından meydana gelecek olan iyileşme süreci hızlı gerçekleşir. Kanalların çapının küçük olması aynı zamanda saç köklerinin pürüzsüz birleşmesini sağlar. Safir FUE esnasında, 40-45 derecelik açılar ile yapılan ekim işlemleri sayesinde köklerin, istenmeyen ve öngörülemeyen bir biçimde yeniden çıkarak saçın açısını bozma ihtimali yoktur.

Sapphire Fue Saç Ekimi

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.