whatsapp
 

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Dünyada İlk Olarak Doctor Zen Clinic’te Geliştirilen ve Tek Kendi Merkezinde Uygulanan “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde 3 ayda kellik problemi ortadan kalkıyor.

 

Saç ekimi yöntemleri, saç kaybı yaşayan pek çok kişinin yaptırmayı tercih ettiği estetik bir operasyondur. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi operasyonları da hızla ilerledi ve gelişti. Gelişen saç ekimi teknikleri sayesinde saç ekimi işlemleri iz kalmadan yapılabilmektedir.

Türk saç ekimi uzmanlarının öncülük ettiği bu alanda sürekli olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminde gelişen teknolojiler sayesinde, daha farklı medikal cihazlar geliştirildi ve saç ekimi yöntemleri çeşitlendi. Keşfedilen saç ekimi teknikleri sayesinde kişiye özel tedavi ler uygulanmaktadır. Saç ekimi yöntemleri; Fut (Cerrahi Kesi ) Saç Ekimi, Fue Implanter Saç Ekimi, Fiber FUE, DHİ, Manuel Punç, micromotor saç ekimi, Sakal & Bıyık ve Kaş Ekimi ve robotik saç ekimi tekniklerinden oluşmaktadır.

Saç ekimi, kellik sorunu ya da saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin, kafa derisindeki açıklık görüntüsünü kapatmak için yapılan cerrahi operasyondur. Saçlar sürekli bakım isterler ve bakımları yapılmadığında yıpranma ve dökülmeler meydana gelir. Kelleşme ya da saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durum meydana geldiğinde yapılacak en etkili tedavi yöntemi saç ekimidir denilebilir. Bu operasyon sayesinde saçlar eskisi kadar dolgun bir görünüme sahip olabilmektedir.

 

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri kendi içerisinde birçok farklı değişkene sahip olan operasyonlardır / tekniklerdir.

Hastaların durumları ve uygulanması gereken tedavi yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle, alanında uzman doktorlar tarafından önemli değişkenler dikkate alınır ve hastaya tedavi yöntemi belirlenir. Doğru tedavi için kişinin yaşı, saçsız alanın genişliği, bölgesi, donör bölgedeki kıl kökü yoğunluğu gibi etkenler incelenmelidir.Dikkate alınan değişkenler Saç ekimi tedavisi esnasında uygulanan saç ekimi teknikleri ve özellikleri şu şekildedir;

FUT Saç Ekimi Tekniği: FUT saç ekimi yöntemi, kullanılan en eski saç ekimi yöntemidir. FUT yöntemi saç greftlerinin toplanması ve toplanma şekliyle ilgilidir. Toplanacak greftler, ense bölgesinden ve deri tabaksı ile birlikte alınırlar.FUT yönteminin en önemli özelliği saç köklerinin toplu olarak alınmasıdır. Bu işlem esnasında enseden yaklaşık olarak 3 santimetre kare büyüklüğünde deri tabakası kesilir. Kesilip alınan bölgedeki greftler, temizlenerek ekime hazır hale getirilir. Daha sonra açıklık olan bölgelere saç köklerinin ekim işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemin en büyük dezavantajı, ense bölgesinde çizgi şeklinde dikiş izi kalmasıdır. İyileşme süreci de diğer yöntemlere göre daha uzun sürmektedir. FUT tekniğinin farkıköklerin toplu olarak alınmasından dolayı işlem biraz daha hızlı uygulanabilir.

 

 

 

Manuel Punç Saç Ekimi Tekniği:

Manuel punç saç ekimi tekniği FUE saç ekimi tekniğinin bir parçasıdır. Bu yöntemde punç yardımıyla saç köklerine zarar verilmeden saç kökleri tek tek alınır ve saç ekimi yapılır.Manuel punc ile saç ekimi çoğunlukla düşük sayıda saç ekimi yapılacak hastalarımızda tercih edilir.

Manuel Punç ile saçların alınması sayesinde köklere zarar gelmemesi saç ekimi işleminin sağlıklı ve başarılı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Manuel punç, medikal bir greft toplama aletidir. Saç tellerinin yapısına göre farklı boyutlarda uçlarla kullanılır. Medikal cihaz olmayan Manuel punç el becerisiyle uygulanır. El becerisi ile uygulanan Manuel puch yöntemi Droktor tarafından uygun bulunan hastalarımıza uygulanır.

 

Micromotor Saç Ekimi Tekniği:

Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır. Micromotor saç ekimi tekniği yani micromotorlu saç ekimi tekniği manuel punçın geliştirilmesi ile ortaya çıkan ve manuel punça göre daha başarılı ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Micromotor FUE, saç ekimi operasyonlarında greftlerin toplanma işleminin micromotor cihazıyla yapıldığını gösterir. Micromotor ile greftlerin tek tek çıkarılması ve ekime hazır hale getirilmesi sonrasında, saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Micromotor medikal bir greft toplama cihazıdır. Saç tellerinin yapısına göre farklı boyutlardaki uçlarla kullanılır. Micromotor elektrikle çalışan otomatik bir cihazdır.

 

Saç Ekimi Ücretleri

Saç ekim teknikleri hastaya tedavisinde farklılık göstermektedir. Bu nedenle saç ekimi yöntemleri işlem özelliklerine göre değişmektedir. Her teknik her kişiye uygun olmadığı gibi uygulanan her tekniğin fiyatlandırması da bu nedenle farklıdır. Bu nedenle saç ekimi fiyatları, uygulanacak kişinin tedavi yöntemine, tedavi şekline göre değişmektedir. Saç ekimi yöntemleri kişiden kişiye farklılık gösterirler. Her yöntemin uygulanmasında kullanılan materyaller ve teknikler farklı olduğu için saç ekimi fiyatları da farklılık göstermektedir. Alanında uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorları ile görüşerek saç ekimi yöntemi ve uygulanacak saç ekimi yöntemi hakkında fiyat bilgisi ve tedavinin nasıl gerçekleşeceğine dair bilgi almak tedavinin başarısı için oldukça önemli bir faktördür. Saç ekimi işlemi yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırma yapılarak bu konuda uzman bir saç ekim merkezi ile tedaviye başlanmalıdır.

Saç Ekimi

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.