whatsapp
 

Saç Ekimi Tedavileri

Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemleri, saç kaybı yaşayan pek çok kişinin yaptırmayı tercih ettiği estetik bir operasyondur. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi operasyonları da hızla ilerledi ve gelişti. Gelişen saç ekimi teknikleri sayesinde saç ekimi işlemleri iz kalmadan yapılabilmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi

Sürekli gelişen ve ilerleyen saç ekimi teknikleri, gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar vermeye başlıyor. Hem yöntemlerin gelişmesi hem kullanılan aletlerin özelliklerinin artmaya başlaması  ile saç ekimini daha yaygın hale getirmiştir. İlginin artması ile doğru orantılı olarak büyüyen bir alan olan saç ekimi sektöründe hizmet veren saç ekimi uzmanları, ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli kendilerini ve sistemleri geliştiriyorlar.

Fiber FUE Saç Ekimi

Doctor Zen Clinic’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

FUE tekniği, nakil işleminden önce dokudan ölerek saç dökülmesi sürecini yavaşlatır. Klasik FUE yönteminde saç dökülmesinin nedeni nakil öncesi doku ölümüdür. Fiber FUE yöntemi cilt ile ekilen saç köklerini birleştirir ve cilde tam olarak yapışır.

FUE Perkutan Saç Ekimi

Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır. Bu durumda beraberinde hasta memnuniyeti ve saç ekim işleminde yüksek başarı getirmektedir.

DHI Saç Ekimi

Traşsız saç ekimi yöntemleri arasında yer alan DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi tekniğinin implanter ile yapılan bir metodudur. Bu nedenle saç ekim uzmanları DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi yönteminden daha farklı bir ekim aşaması içermesi nedeniyle farklı bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.

PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir. PRP işlemi ile cilt gençleştirme, yara izlerini kapatma, deride oluşan çatlakları giderme, saç dökülmesi ya da ortopedik tedavilerde kullanılır. Bu yöntem ile vücuda dışarıdan herhangi bir madde enjekte edilmeden tamamen doğal yollarla gençleşme sağlanır.

Sakal & Bıyık ve Kaş Ekimi

Sakal & Bıyık ve kaş gibi yüz kılları erkeklerin yaşam tarzlarında önemli etkilere sahiptir. Bu tüylerden herhangi birinin oluşmaması ya da seyrek olması durumunda erkekler, sakal & bıyık ve kaş ekimi yöntemine başvururlar. Bu işlemler genellikle, yüz kıllarının hiç oluşmama durumunda, seyrek oluşması durumunda, yüz kıllarının olduğu bölgelerde yanık meydana geldiğinde ya da diğer tıbbi durumlarda uygulanabilir.

Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
(+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.