whatsapp
 

Plastik Cerrahi

Botox & Dolgu

Botox: Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen ve kasları gevşetmek amaçlı 21+ yılı aşkın bir süredir estetik tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan birekzotoksindir. Bu ilaç, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süreyle engellmeye yarar. Botox, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi)’nın kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

Burun Estetiği

Burun estetiği, ya da diğer adıyla rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir. Burunda doğumsal olarak var olan, sonradan oluşan veya travmalara bağlı olarak ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılır.

Erkek Meme Küçültme

Jinekomasti; Erkeklerde meme bezlerinde oluşan aşırı gelişme ve büyüme olarak tanımlanabilir. Bu hastalık günümüzde fiziksel görünüm bozukluğunun yanında ciddi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Bu durum hastanın sosyal hayatını, ilişkilerini ve hayat başarısını büyük bir ölçüde olumsuz etkilemektedir.

Göz Kapağı Estetiği

Her yıl yüzlerce insan göz kapağı ameliyatı olmaktadır. Yapılan son operasyonlara bakıldığında göz kapağı estetiği (blefaroplasti), burun estetiği (rinoplasti) ve meme estetiği (mamoplasti) ile birlikte dünyada en çok uygulanan 3 estetik operasyondan bir tanesi haline gelmiştir. Günümüzde sosyal hayatta gözlerin ne kadar dikkat çektiği ve belirgin odak noktası kabul edilmesi bu artışın nedenlerinden biridir.

Genital Estetik

Kadının fiziki genital görünümü kendisini cinsel yaşamından soğutmasına sebep olabilir, örneğin; fiziki bozukluk bireyin orgazm olmasına engel olabilir. Bir başka hoşnutsuzluk yaratan durum ise özellikle ilk doğumda yapılan epizyotominin (bebeğin daha kolay çıkmasını sağlamak için uygulanan cerrahi kesi) bıraktığı dikiş izleridir.

Göğüs Büyütme

Birçok kadının şikayetçi olduğu konulardan birisi de göğüslerinin estetik görünmemesidir. Fakat ameliyatla da göğüs büyütmek kadınlara korkutucu gelebiliyor. Göğüs büyütme işleminin korkutucu gelme sebeplerinden birisi de ameliyat sonrası kalan izler olabiliyor. Fakat meme büyütme ameliyatı, vücut yapısına göre küçük olan memelerin hacmini artırmak için yapılan estetik cerrahi işlemidir.

Göğüs Küçültme

Göğüs küçültme estetiği ameliyatı plastik cerrahi açısından bakıldığı zaman önemli ameliyatlardan birisidir. Göğüs kadınların belirgin özelliklerinden bir tanesidir.
Göğüslerin fazla büyük olması bireyin sosyal hayata adepte olmasında sorunlar oluşturabilir. Özellikle günlük yaşamda kilolu görünüme ve istedikleri kıyafetleri giymelerine engel olmaktadır.

Kalça Estetiği

İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar. Kadın ve erkek fark etmeksizin, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir. Popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır.

Karın Germe

Karın germe (abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik karın germe operasyonudur. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak hastaya estetik bir karın görünümü yaratılır. Karın sarkmaları ameliyatı genellikle gebeliğin 3. ayında karında oluşan iç basınçla oluşur.

Kepçe Kulak

Kulakta en sık görülen şekil bozukluğu, halk arasında “kepçe kulak” veya  “yelken kulak” diye adlandırılır.  Kepçe kulak doğuştan olan ve ailesel olarak gelişen bir durumdur. Belirli bir nedene bağlı değildir. Herhangi bir rahatsızlık veya hastalık belirtisi değildir. Bazen yeni doğanda anormal olarak bir veya iki kulak olmayabilir.

Kol ve Bacak Germe

Uzun süre güneşe maruz kalma, zayıflama gibi nedenlerle oluşan kol sarkmaları, yaşın artmasıyla vücuttaki elastik ve kolajen liflerin yapısında bozulma ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda vücut dokularında gevşeme ve sarkma oluşur. Bu sarkmalar kol bölgesinde oluştuğunda kol germe ameliyatı ve liposuction ile düzeltilebilmektedir.

Liposuction

Yağ aldırma ince kanüller yardımıyla yağların vakumlanması ve vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Toplumda yaygın olarak bilinenin aksine bu ameliyat zayıflamak için değil, vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılmaktadır. Eğer kişi zayıflamayı düşünüyorsa ameliyat bir süreliğine ertelenmelidir çünkü zayıflamadan sonra bazı bölgelerde lokal yağ birikimleri görülebilir.

Meme İmplantı

”Göğüs güzelliğinde her zaman geçerli olan en önemli kural dolgun ve dik durmasıdır.” Silikon implant olarak da adlandırılan protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine verilen isimdir.

Yüz ve Boyun Germe

Ameliyatsız yüz boyun dekolte germe ve kaş kaldırma yöntemi olan ULTHERAPY ultrason teknolojisini kullanarak diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı cildin 4.5 mm ile 6 mm altındaki derin dokulara inerek yoğunlaştırılmış ses dalgalarının yarattığı kontrollü travma sağlar.

Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
(+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.