whatsapp
 

Plastik Cerrahi

Estetik Operasyonlar

Dolgu

Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen ve kasları gevşetmek amaçlı 21+ yılı aşkın bir süredir estetik tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan birekzotoksindir. Bu ilaç, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süreyle engellmeye yarar.

Burun Estetiği

Burun estetiği, ya da diğer adıyla rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir.

Burunda doğumsal olarak var olan, sonradan oluşan veya travmalara bağlı olarak ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılır.

Erkek Meme Küçültme

Erkeklerde meme bezlerinde oluşan aşırı gelişme ve büyüme olarak tanımlanabilir. Bu hastalık günümüzde fiziksel görünüm bozukluğunun yanında ciddi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Bu durum hastanın sosyal hayatını, ilişkilerini ve hayat başarısını büyük bir ölçüde olumsuz etkilemektedir.

Göz Kapağı Cerrahisi

Sözsüz iletişim odağında gözler her zaman en etkili organlardan biridir. Kişinin bakışı, aslında kendisini ifade etmesine olanak sağlamaktadır. Bu yüzden bakışlarınızın daima güçlü, karakteristik ve dinamik olması gerekir. Yaş aldıkça göz kapağında oluşan sarkmalar, torbalar, kırışıklıklar ve deride oluşan deformasyonlar ne yazık ki motivasyonunuzu olumsuz yönde etkilemektedir.

Genital Estetik

Genital estetik, kadınlarda cinsel organlarla alakalı genital bölgeye yapılan estetik operasyonlar olarak tanımlanabilir. Genital estetik operasyonlarının yapısı şu şekilde sıralanabilir.

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da tabir edilen protezler ile veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan operasyona verilen addır.

Göğüs Küçültme

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme büyümesi gerçekleşmektedir. Fakat bu durumun aşırı düzeyde kendini göstermesi jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Bebeklik ve yaşlılık döneminde gözlenen erkeğin memesinin normalinden çok fazla büyümesi, en sık ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır.

Kalça Estetiği

Her kadın, gerek yüzü gerekse fiziği ile kusursuz görünmek ister. Bu aşamada çeşitli yöntemler odağında vücudunu şekillendirerek, göz alıcı bir görünüme ulaşmayı hedefler. Çünkü psikolojik yönden mutlu olmak, dış görünümün kusursuzluğundan ve çekiciliğinden kaynaklanmaktadır.

Karın Germe

Kusursuz bir fizik, her kadının en büyük arzusudur. Dişiliğinizi ön plana çıkarmak ve göz alıcı bir görünüm elde etmek günümüz şartlarında sanıldığı kadar zor değildir. Fit ve çekici bir vücuda sahip olmanın en temel unsuru, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmakla başlar.

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu aileden gelen bir durumdur veya sonradan yaralanmalar ile ilgili de olabilir. Bazen yeni doğan bebeklerde anormal olarak bir veya iki kulak da oluşmayabilir. Farklı bir teoriye göre de östrojen hormonu kulak kıkırdaklarının yumuşak olmasına neden olur.

Kol ve Bacak Germe

Herkes, kusursuz fiziği ile mükemmel görünmeyi arzu eder. Görünümünüz ne kadar fit ve sağlıklı olursa kendinizi bir o kadar mutlu hissedersiniz. Kişinin vücudunda hoşuna gitmeyen ve rahatsız olduğu bölgeler, genellikle psikolojiyi olumsuz yönde etkileyerek kendisine olan özgüvenini düşürür.

Liposuction

Yağ aldırma ince kanüller yardımıyla yağların vakumlanması ve vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Toplumda yaygın olarak bilinenin aksine bu ameliyat zayıflamak için değil, vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılmaktadır.

Meme Implantı

Her kadın, fiziği ile kusursuz bir görünüme ulaşmak ister. Göğüs, bel ve kalça arasındaki oranın kendi içinde uyumluluk göstermesi gerekir. Çekici görünmenin en etkili kuralı kuşkusuz, vücut oranlarının düzgün olmasıdır.

Yüz ve Boyun Germe

Kişilerin mimiklerini en iyi şekilde yansıtabilmesi, sözsüz iletişim aşamasında en etkin rolüüstlenen yüzün, kusursuz görünmesi gerekir. Her birey göz alıcı bir yüz güzelliğine sahip olmayı arzu eder. Zamanla meydana gelen sarkmalar ve deforme olmalar kişinin motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
(+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.