whatsapp
 

Liposuction

Liposuction

Liposuction nedir?

Yağ aldırma ince kanüller yardımıyla yağların vakumlanması ve vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Toplumda yaygın olarak bilinenin aksine bu ameliyat zayıflamak için değil, vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılmaktadır. Eğer kişi zayıflamayı düşünüyorsa ameliyat bir süreliğine ertelenmelidir çünkü zayıflamadan sonra bazı bölgelerde lokal yağ birikimleri görülebilir. Liposakşınla amaç özellikle lokal olan yağ birikimlerini vücuttan uzaklaştırmaktır. Ameliyat sonrasında hızlıca kilo alınıp verilmesi, ameliyat bölgesinde pürtüklü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Yoğun olarak genel anestezi altında yapılması tercih edilmektedir, ancak bazı hastalarda spinal veya epidural anestezi ile karın ve bacak bölgesinin uyuşturularak yapılmaktadır. Liposuction gereken bölge sayısı ve yağ birikim miktarına göre ameliyatın süresi değişkenlik göstermektedir. Yağ alınacak bölgenin yakınında yapılacak 2-6 mm arası küçük kesilerle yağların vakumlanarak alınması gerçekleştirilir. Yağ alma esnasında cilt altı kanamanın ve ağrının az olması amacıyla işlem öncesinde özel bir sıvı enjeksiyonu yapılır.

 

Liposuction ameliyatı sonrası

Liposuction ameliyatı sonrasında özel bir korse giydirilerek işleme son verilmektedir. Ameliyat sonrası, etkili ağrı kesicilerin kullanımı ile sorunsuz geçer. Ameliyat esnasında verilen sıvıların içeride kalan bir miktarı, kanüllerin giriş deliğinden dışarı sızabilir. Hastanın genel anestezi alması durumunda bir gece hastanede kalması gerekir. Ameliyat sonrası kişi genellikle ikinci günden itibaren gündelik işlerine dönebilir. Korsenin kullanım süresi doktorunuz tarafından size söylenecektir ancak en az 4-6 hafta arasında kullanımı gerekir. Ameliyat bölgesinde dalgalanma olarakta adlandırılabilecek yüzey düzensizliklerinin önlenmesinde korse oldukça etkilidir. Yağ aldırma ameliyatının 3. Gününden itibaren banyoya izin verilmekle beraber 6 hafta süresince sauna ve solaryum ile ağır egzersizler yapılmamalıdır.

 

Liposuction ameliyatı hakkında bilgilendirme

– Kişinin vücut ağırlığına ve yapısına göre ortalama 2- 5 litre arasında yağ alınmaktadır.

– Yağ aldırma ameliyatı sonrasında vücutta oluşacak ödem nedeniyle kilo kaybı erken dönemde beklenmemelidir.

– 4-6 ay aralarla tekrarlayan yağ aldırma işlemleri yapılabilir.

– Yağ aldırma ameliyatının en önemli komplikasyonu yağ embolisi olup erken karın germe (abdominoplasti) başlığı altında anlatıldığı gibi erken hareket etme ve gerekli medikal önlemlerle risk en az düzeye indirilmektedir.

– Cilt elastikiyetinin az olduğu durumlarda aşırı liposuction ile yağ aldırma yapılırsa ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Bunu önlemek adına doktorunuzun önerilerine uymanız faydalı olacaktır

– Gıdı dediğimiz çene altı, meme yan kısımları, göbek, basen, uyluk ve popo bölümleri en sık cerrahi uygulanan yerler olup uygun durumlarda bilek inceltmesi de yapılabilir.

Liposuction

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.