whatsapp
 

Liposuction

Liposuction

Yağ aldırma ince kanüller yardımıyla yağların vakumlanması ve vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Toplumda yaygın olarak bilinenin aksine bu ameliyat zayıflamak için değil, vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılmaktadır. Eğer kişi zayıflamayı düşünüyorsa ameliyat bir süreliğine ertelenmelidir çünkü zayıflamadan sonra bazı bölgelerde lokal yağ birikimleri görülebilir. Liposakşınla amaç özellikle lokal olan yağ birikimlerini vücuttan uzaklaştırmaktır. Ameliyat sonrasında hızlıca kilo alınıp verilmesi, ameliyat bölgesinde pürtüklü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Yoğun olarak genel anestezi altında yapılması tercih edilmektedir, ancak bazı hastalarda spinal veya epidural anestezi ile karın ve bacak bölgesinin uyuşturularak yapılmaktadır. Liposuction gereken bölge sayısı ve yağ birikim miktarına göre ameliyatın süresi değişkenlik göstermektedir. Yağ alınacak bölgenin yakınında yapılacak 2-6 mm arası küçük kesitlerle yağların vakumlanarak alınması gerçekleştirilir. Yağ alma esnasında cilt altı kanamanın ve ağrının az olması amacıyla işlem öncesinde özel bir sıvı enjeksiyonu yapılır.

 

Luposuction ameliyatı sonrası

 

Liposuction ameliyatı sonrasında özel bir korse giydirilerek işleme son verilmektedir. Ameliyat sonrası, etkili ağrı kesicilerin kullanımı ile sorunsuz geçer. Ameliyat esnasında verilen sıvıların içeride kalan bir miktarı, kanüllerin giriş deliğinden dışarı sızabilir. Hastanın genel anestezi alması durumunda bir gece hastanede kalması gerekir. Ameliyat sonrası kişi genellikle ikinci günden itibaren gündelik işlerine dönebilir. Korsenin kullanım süresi doktorunuz tarafından size söylenecektir ancak en az 4-6 hafta arasında kullanımı gerekir. Ameliyat bölgesinde dalgalanma olarakta adlandırılabilecek yüzey düzensizliklerinin önlenmesinde korse oldukça etkilidir. Yağ aldırma ameliyatının 3. Gününden itibaren banyoya izin verilmekle beraber 6 hafta süresince sauna ve solaryum ile ağır egzersizler yapılmamalıdır.

 

Liposuction ameliyatı hakkında bilgilendirme

 

– Kişinin vücut ağırlığına ve yapısına göre ortalama 2- 5 litre arasında yağ alınmaktadır.

– Yağ aldırma ameliyatı sonrasında vücutta oluşacak ödem nedeniyle kilo kaybı erken dönemde beklenmemelidir.

– 4-6 ay aralarla tekrarlayan yağ aldırma işlemleri yapılabilir.

– Yağ aldırma ameliyatının en önemli komplikasyonu yağ embolisi olup erken karın germe (abdominoplasti) başlığı altında anlatıldığı gibi erken hareket etme ve gerekli medikal önlemlerle risk en az düzeye indirilmektedir.

– Cilt elastikiyetinin az olduğu durumlarda aşırı liposuction ile yağ aldırma yapılırsa ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Bunu önlemek adına doktorunuzun önerilerine uymanız faydalı olacaktır

– Gıdı dediğimiz çene altı, meme yan kısımları, göbek, basen, uyluk ve popo bölümleri en sık cerrahi uygulanan yerler olup uygun durumlarda bilek inceltmesi de yapılabilir.

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.