whatsapp
 

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Nedenleri?

Kepçe kulak sorunu aileden gelen bir durumdur veya sonradan yaralanmalar ile ilgili de olabilir. Bazen yeni doğan bebeklerde anormal olarak bir veya iki kulak da oluşmayabilir. Farklı bir teoriye göre de östrojen hormonu kulak kıkırdaklarının yumuşak olmasına neden olur. Dolayısıyla doğumdan kısa bir süre sonra kulak önündeki kasların çekmesiyle de kulak kepçesi oluşmaktadır.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl ve Ne zaman Yapılmalı?

Kepçe kulak özellikle okul çağındaki çocuklarda en büyük kabusudur. Okulda arkadaşları arasında alay konusu oldukları için bu durum okul başarılarını ve sosyal ilişkilerini de ciddi oranda etkilemektedir. Eğitim hayatında uyum problemleri yaşarlar. Bazen de telafisi mümkün olmayan ciddi psikolojik sorunları beraberinde getirir.

En iyi tedavi ise aile bireyleri tarafından kepçe kulak tespit edilen çocuklarda, doğumdan hemen 2-3 hafta sonra devamlı olarak, doktor kontrolünde kulaklara bir elastik bandajın uygulanması ile sonuç verilir. Sonuç genellikle başarılı olur ve ileride de ameliyata gerek kalmaz. Bu zaman diliminde tedavi edilmeyen çocuklarda ise en iyi tedavi dönemi ise ilkokula başlamadan yani 6 yaşında cerrahi olarak düzeltilmesidir.

Böylece okula başladığı zaman alay konusu olmadan ve psikolojik olarak olayın farkına varmadan tedavi olmuş olur. Kulaklar 4-5 yaşına kadar gelişimini tamamladığı için 6 yaşında da operasyonlarda bir sakınca yoktur. 5 yaşından itibaren her yaşta kepçe kulak tedavisi yapılabilir.

 

Kepçe Kulak Operasyonu Erişkinlerde yapılabilir mi?

Elbette erişkinlerde de kepçe kulak operasyonu kolaylıkla düzeltme olarak yapılabilir ve hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Toplumuzda genellikle sosyoekonomik nedenlerle çocukluğunda tedavi olmayan hastalar, ilerleyen dönemlerde erişkin olduklarında ve kendi maddi imkanlarına eriştiğinde operasyın olmaktadır.

 

Kepçe Kulak Ameliyatının Faydaları?

Kepçe kulak estetiği operasyonu, kulakların normal yerlerine gelmesini sağlayarak ciddi olarak kişinin görünümünü daha estetik hale getirir. Bu durum kişinin kendi öz güvenini artıracağından ailesel ve sosyal ilişkilerini de olumlu yönde etkilemektedir.

 

Kepçe Kulak Operasyonlarında aile fertlerinin görevleri nelerdir?

Çocuklarınızda bu durumu saptadığınızda en yakın bir sağlık uzmanı ile görüşmenizde büyük faydalar vardır. Eğer çocuğunuz okul çağında ise bu durumun çocuğunuzu etkileyip etkilemediğini araştırmanızda fayda vardır çünkü bazen çocuklar bunu dile getirmez veya sıkıntılarını içine atarak strese girmelerine sebep olabilir.

Şayet çocuğunuz bu durumdan şikayet ediyorsa onu ciddiye alıp ona yardımcı olmaya çalışmadığınızda, ileride ciddi psikolojik sorunlarla boğuşacaktır. Ancak çocuklar kulaklarından şikayetçi değiller ise ve bu operasyonu kendileri istemiyorlarsa zorlanmamalıdır. Kulakların şeklinden rahatsızlık duyan çocuklarda ve cerrahi isteyen çocuklar genellikle tedavi sırasında daha uyumlu olmaktadırlar.

 

Kepçe Kulak Tedavisi nasıl yapılır?

Kepçe kulak estetiği operasyonu ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Çok basit ve kolay bir ameliyattır. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Hastane veya kliniklerde yapılabilmektedir.

Hastanede ekstra kalmayı gerektirmeyecek aynı gün taburcu olunabilecek cerrahi bir işlemdir. Cerrahın tercihine göre kulak önünden veya arkasında yapılabilmektedir. Kulak kıkırdakları yeniden şekillendirilerek kulaklar arkaya doğru yerleştirilir. Operasyon, yapılan ameliyata göre 1-1,5 saat kadar sürmektedir.

Ameliyattan hemen sonra bir kulak bandını en az 2 hafta takmak gerekir. Kesiler genellikle kulak arkasındaki kıvrımda kalacağından görünen bir iz oluşmaz. Duymayı asla engellemez. İyileşme genellikle 1-2 hafta içerisinde tamamlanır.
Kulak memesinde oluşan yırtılma ve deliklerin genişlemesi yada sarkması yine lokal anestezi ile kolayca düzeltilebilmektedir.

Kulak görünümü düzelen hastada psikolojik olarak da büyük rahatlama görüldüğü izlenmektedir. Erişkin yaşlarda da bu ameliyatın yapılmasında hiç bir sakınca yoktur. Temel olarak bu ameliyat halk arasında yeni yeni popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve asla acısı olmayan, yüz estetiğinde de ve kişinin ruhsal durumunda da ciddi düzelme sağlayan kolay bir operasyondur.

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.