whatsapp
 

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği

 

Kulakta en sık görülen şekil bozukluğu, halk arasında “kepçe kulak” veya  “yelken kulak” diye adlandırılır.  Kepçe kulak doğuştan olan ve ailesel olarak gelişen bir durumdur. Belirli bir nedene bağlı değildir. Herhangi bir rahatsızlık veya hastalık belirtisi değildir. Bazen yeni doğanda anormal olarak bir veya iki kulak olmayabilir. Diğer bir teoriye göre kanda dolaşan östrojen hormonu kulak kıkırdaklarını yumuşak olmasına neden olmakta bu da doğumdan hemen sonra kulak önü kaslarının çekmesiyle kulak kepçe görünüme dönmektedir.

 

 

 

Kepçe kulak estetiği ne zaman yapılmalı?

 

Genel olarak kulakların 6 yaş civarında gelişimlerini tamamladıkları kabul edilmektedir. Dolayısıyla, olası psikolojik travmaların önüne geçmek için, özellikle okul çağı öncesinde 6-7 yaşları civarında kulakla ilgili şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve kepçe kulak ameliyatlarının yapılması önerilir. Her yaşta, operasyona engel bir durumu olmayan tüm bireylerde, kepçe kulak ameliyatı gerçekleştirilebilir. 40 yaş üstü hastalar için bir problem yoktur.

 

 

 

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?

 

Otoplasti ameliyatı lokal anestezi altında ve sedasyon uygulaması ile yapılan bir operasyondur. Lokal anestezi ile müdahale mümkün değilse genel aneztezi ile güvenli bir şekilde operasyon mümkündür. Ancak genel anastezi nadir görülen bir durumdur ve sıklıkla çocuk yaş grubunda tercih edilir. Operasyon süresi yapılacak işleme göre değişkenlik göstermektedir ve bununla beraber 1 saat içerisinde operasyon son bulmaktadır. Bu operasyonda pek çok teknik kullanmak mümkündür. Genelde kulak arkasından kimsenin anlamayacağı bir kesiden girilerek gerekli düzeltme işlemleri yapılır. Elde edilen sonucun kalıcı olması için sıklıkla birkaç yöntemin kombinasyonunu tercih edilmektedir.

 

 

 

Doctor Zen ile kepçe kulak ameliyatı yöntemi

 

Kepçe kulak ameliyatında hastalarının büyük bir bölümünde kıkırdak şekillendirici yöntemi tercih etmekteyiz. Bu teknik ameliyat çok fazla tecrübe gerektiren bir operasyondur. Dikiş yöntemi ile ameliyat yapmak yerine kıkırdağın yapısını zorlamadan doğası gereği şekil almasını sağlamak anlamına gelmektedir. Bu ameliyat şekli ile kalıcı bir kulak operasyonu sağlamış oluyoruz.

 

 

 

Kepçe kulak ameliyatı sonrası

 

Ameliyat sonrası hastamızı 3 saat kadar gözlem altından tuttuktan sonra bandajla taburcu işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ameliyatımızda kulak arkası için estetik ve eriyen dikiş kullandığımız için dikiş alınmasına gerek kalmıyor. Ameliyatın ilk 3 günü şişlik ve morluk olması çok normal bir durumdur. Ameliyatın 3. Günü bandajı çıkarıp 10 gün kadar sporcu bandajı takarak korumaya devam ediyoruz. Bu süreci atlattıktan sonra 1 ay kadar akşamları yatarken bandaj kullanımına devam etmekteyiz. Bandajın olduğu 1 aylık süreç zarfı içerisinde kulağa travma yaratacak sporlardan uzak durmamız gerekmektedir.

Prominent Ear Esthetic

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.