whatsapp
 

Karın Germe

Karın Germe

Karın germe (abdominoplasti) nedir?

Karın germe (abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik karın germe operasyonudur. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak hastaya estetik bir karın görünümü yaratılır. Karın sarkmaları ameliyatı genellikle gebeliğin 3. ayında karında oluşan iç basınçla oluşur. Fazla kilo alan ya da karın yapısı yeteri kadar sağlam olmayan kadınlarda karın duvarı genişler. Aynı zamanda rektus kaslarını bir arada tutan zar yırtılır ve aralarında dokusal zayıflık oluşacak şekilde kaslar birbirinden uzaklaşır. Bu duruma ‘Rektus Diyastazı’ denir. Birbirinden uzaklaşan rektus kasları arasından mide öne doğru yer değiştirir, genişler. Hacmi artan mide, tokluk duygusunun oluşumunu geciktirir, daha fazla yemek yenmesi sonrasında mide daha öne çıkar. Bu durumda fazla kilo alımını hızla artırır. Aşırı kilo kaybının negatif yan etkilerinden en gözle görünür olanı karın bölgesindeki derinin gevşemesi, bollaşması ve dolayısıyla sarkmasıdır. Çoğu zaman da yeni doğum yapan anneler için karın sarkması ciddi sorunlar yaratmaktadır.

 

 

Karın germe (abdominoplasti) estetiğinin etkileri nedir?

 

Karın germe estetiği (abdominoplasti) dört durumu hedef alır;

 • Sarkan deri kesilerek vücuttan atılır.
 • Göbek deliği yeniden konumlandırılır.
 • Ayrılan Rektus abdominis kaslarının sıkılaştırılır.
 • Karın derisi gerilerek daha düz bir karına sahip olmanız sağlanır

 

 

Karın germe (abdominoplasti) estetiği kimler için uygundur?

 

Normal ölçülere ve ortalama kiloya sahip olan kişilerde bile bazen karında fazlalık, gevşeklik ve sarkma oluşabilir. Bu durumun en önemli nedenleri; genetik özellikler, çoğul gebelikler, daha önce geçirilen cerrahi işlemler ve kilo değişiklikleridir. Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılmasını içeren karın germe operasyonu, karın bölgesinin sarkıklığı estetik bir şekilde düzeltilir. Karın germe işlemi aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını sağlar. Bazı olgularda gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekebilir. Bu işlem de daha düz, gergin bir karın görünümü sağlar.

 

 

 

Karın germe (abdominoplasti) estetiği sonrası gebelik

 

Karın germe ameliyatı olduktan sonra hamile kalmak yapılan operasyonu etkilemez. Ancak ameliyat sonrası hemen çocuk düşünenler ameliyat sürecini biraz ertelemelidir. Eğer sigara içiyorsanız operasyonundan sonra en iyi sonucu almak için sigarayı azaltmanın hatta bırakmanın en doğru karar olduğunu bilmelisiniz. Sigara damarları daraltarak kan akımını azalttığı için yavaş bir iyileşme gerçekleşecektir. Ameliyat öncesi fiziksel muayene sizin ameliyat için ne derece uygun olduğunuzu belirleyecektir. Unutulmamalıdır ki abdominoplasti direkt bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltmek için yapılan estetik ameliyatıdır.

 

 

 

Diastasis rekti veya abdominal ayrılma

 

Diastasis Rekti yani karındaki kasların olayıdır. Bu durum yeni doğum yapan kadınlar arasında yaygındır. Hamilelik döneminin sonuna gelindiğinde kadınların karnında 10 ila 35 cm arasında esneklik olduğu görülür. Karın bölgesindeki bu büyüme abdominal kasların ayrılmasına veya yırtılmasına yol açar. Abdominal kaslarda görülen bu deformasyon için cerrahi müdahale gereklidir. Diastasis Rekti problemi ise kadınlarda idrar kaçırma, sarkma ve karında şişkinliğe sebep olur. Tam karın germe estetiği ile karın bölgesindeki bu deformasyon tedavi edilir ve karın kasları dikilerek annelerin eski sağlığına kavuşması sağlanır.

 

 

 

Karın germe (abdominoplasti) estetiği nasıl yapılır?

 

Karın germe (abdominoplasti) ameliyatı hastanede olması gereken ve genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Ameliyat küçük ise sedasyon uygulanabilir. Size uygun ameliyatı kararlaştımak için uzman doktorlarmızın yapacağı muayene sonucuna göre yapılacak işlemi tercih edebilirsiniz. Karın germe (abdominoplasti) estetiği işlemi için bireyin iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8-10 cm altında kalan bir kesi hattı yapılır. Karın germe ameliyatı sarkan alanın büyüklüğüne bağlı olarak 4-6 saat sürmektedir. Sarkan deri kesilerek vücuttan atılır. Fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Karın derisi yukarıdan aşağı doğru gerilir ve dikilerek ameliyat tamamlanır. Ameliyattan hemen sonra hastaya uygun özel korsesi giydirilir.

 

 

Karın germe (abdominoplasti) estetiği sonrası iyileşme süreci nedir?

 

Operasyon sonrası uyandığınızda unutmamalısınız ki karnınızın çevresinde baskılı bir sargı olacaktır. Bu sargı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamayı azaltmak içindir. Bütün bunlarla birlikte cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri olacaktır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde alınacaktır. Ameliyattan sonra dizlerinizin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatmanız önerilir. Bu yastıklar bacaklarınızın bükülü vaziyette olmasını sağlayacak ve böylece karın bölgesindeki gerginliği azaltacaktır. İlk birkaç gün karın bölgesindeki gerginlik nedeni ile eğik bir vaziyette yürüyecek sonraki günlerde aşamalı olarak yavaş yavaş dik konumda yürüyebileceksiniz. Ameliyatı sonrası deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara dokusu problemleri çok nadir fakat olası komplikasyonlardır.

 

Bunlara karşı operasyon sahasına mutlaka diren konmakta, antibiyotik, yara alanı için uygun pansuman ve gerekli destekleyici ilaçlar uygulanmaktadır. Ameliyattan sonra hastamız 2 gece hastanede gözetim altında kalmalıdır. Özel bir korse takılarak iyileşme sürecini hızlandırıp, hastanın sosyal ve iş hayatına biran önce kavuşması sağlanmaktadır. Hasta bir haftadan sonra sosyal aktivitelerine yavaş bir şekilde dönüş yapabilir. 20. günden sonra aktif yaşamına başlamasında sakınca yoktur. 2 ay içerisinde spor yapabilir hale gelir. Karın germe (abdominoplasti)’de bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde bir iz kalmaktadır. Karın duvarını oluşturan ancak elastikiyeti azalmış kaslar yeniden gerilip ve fazla deri alınacağından herhangi bir olumsuzluğu yaşamamak için 24-48 saat kalacak drenler yerleştirilecektir. Bu drenler içeride olabilecek minimal kanama ve sızıntıların cilt altında kalmasını , drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

 

 

 

Tam karın germe ve enjeksiyonu

 

Vücuttan çekilen bölgesel yağlar vücut ve yüz şekillendirmek amacıyla kullanılabilirler. Karın bölgesinden çekilen fazla yağlar kişinin meme büyütme estetiğinde, yanak estetiğinde veya popo büyütme estetiğinde değerlendirilebilir. Kombine estetik ameliyatları hastanın daha etkili değişimler yaşamasına ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacak.

 

 

 

Mini karın germe ameliyatı

 

Kasık bölgesi üstünde tam karın germe işlemine oranla daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Germe işlemi göbek deliğine dokunulmadan kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır. Karın gerginleştirilip dikişler atıldıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir. Mini karın germe ameliyatı 3-5 saat arası sürmektedir. Ameliyatın sonucunda sadece ve sadece pubik bölge üstünde kısa bir iz olacaktır. Germe işlemi sınırlı olacağından göbek çevresinde iz olmayacaktır. Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılabilir.

 

 

 

 

 

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.