whatsapp
 

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift)

 

İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar. Kadın ve erkek fark etmeksizin, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir. Popo güzelliğinde genellikle tercih edilen bazı tarifler vardır. Poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin olması ve pürüzsüz yuvarlak görünümde olmasıdır. Estetik operasyonlarla ihtiyaca bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak popo şekillendirilir. Bu yöntem tüm dünyada Brazilian Butt Lift adıyla yaygınlaştı.

 

 

Popo büyütme ve biçimlendirme (Brezilya kalçası)

 

Doctor Zen Clinic olarak kalça estetiğini planlarken hedeflediğimiz bel ve kalça ayrımını belirginleştirerek dik ve dolgun kalça (popo) formunu yakalamaktır. Bel, karın ve sırt bölgesindeki tüm fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınıp bazı filtreleme işlemlerinden geçirilerek düz görünümlü kalçalara ve dar basen bölgelerine transfer edilir ve bu yağ transferi sayesinde kalça büyütme işlemi tamamlanır. Bu yöntem ile dolgun ve büyük bir kalçaya sahip olurken aynı seansta bel ve göbek çevrenizdeki yağlardan da kurtulmuş olursunuz. Enjekte edilen bu yağların bir kısmı erir ancak bir yılın sonunda yaklaşık %60 ile %70’i vücutta kalır. Transfer işlemi vücudunuzda yeterli miktarda yağ olduğu müddetçe tekrarlanabilir.

 

 

Silikon protez ile popo büyütme

 

Küçük popoyu büyütme ve popo dikleştirme için tek çözüm yağ transferi değildir. Popo silikonu meme operasyonlarında kullanılan silikonlar ile aynı içeriğe sahip fakat anatomik olarak farklı tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilen bu silikon popo protezleri sayesinde poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanmış olup ameliyat sonrasında dik ve büyük kalçalara sahip olursunuz. İleri teknoloji ile tasarlanan popo silikonları ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalır. Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu sağlığı olumsuz yönde etkileyecek bir duruma yol açmadığı net olarak bilinmektedir.

 

 

Popo büyütme ve biçimlendirme estetiği sonrası iyileşme süreci nedir?

 

Kalça ameliyatı sonrası hemen özel bir korse takılır. Bu korse şişlik ve ödemleri önlemek amaçlı kullanılır. Hasta ameliyattan sonra bir gece gözetim altında kalır. Hastanın taburcu olduktan sonra ameliyattan en iyi verimi alabilmesi için bu korseyi yaklaşık 1 ay kullanması gerekmektedir. Ameliyatın amacı gereği tüm operasyon kalça üzerine olduğu için operasyon sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrıları giderebilmek için ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluk beklenen bir durum olduğu için sorun olmayacaktır. Operasyondan sonra hızlı koşu, ağır spor gibi durumlar önermiyoruz fakat 2. haftadan sonra yavaş yavaş sporunuza giriş yapabilirsiniz. Ameliyat sonrası 3. günden sonra almanızda herhangi bir sıkıntı olmaz. Ameliyat sonrası 5. gün ise işinize dönebilirsiniz. Takılan korsenin yalnızca banyo esnasında çıkarılmasını öneriyoruz. Kalça ameliyatının 1. haftası, 1. ayı ve 6. ayında kontrollerinizin yapılması gerekmektedir.

Hip Esthetic

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.