whatsapp
 

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant nedir?
Diş implantı veya dental implant dediğimiz; alt veya üst çene kemiklerine yerleştirilen ve kemiğin bu uygulama çevresinde kaynaşarak kendinden bir parça gibi kabul etmesini istediğimiz, titanyumdan üretilmiş vida veya kök formunda ürünlerdir.

 

İmplant nasıl yapılır?
Diş implantları; cerrahi bir operasyondur. Ancak korkulacak bir şey yok. Merak etmeyin sadece implant yapılacak bölgenin uyuşturulması yani lokal anestezi yeterlidir.
Öncelikle implant yapılacak çene kemiğinde bir delik açılır. Bu delik diş için uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta olmalıdır. İmplant yerleştirilmesi cerrahi bir işlem olduğu için kullanılan malzemelerin kalitesi ve ortamın sterilizasyon ve hijyen şartları da doğru sağlanması gerekir. Özellikle erkek hastalar için sakal ve bıyık olmamasına özel gösterilmelidir.

 

İmplant tedavisinde süre nedir?
implant tedavisi Doctor Zen Clinic’te 1 hafta süre yeterlidir. Kendinden eriyen dikiş ile 1 günde tedavi tamamlanabilir, ancak bu durumda geçici süre kullanabileceğiniz protez yapılamaz. Tedavinizin ilk aşaması implant tedavisidir, ikinci aşaması ise 3 ile 6 ay arasında implantın kemiğinize kaynaması için geçen sonrasında da implant vidanız üzerine gelecek porselen veya porselenler (Örneğin; All on Four yapılacaksa) monte edilir.

 

Her hastada ve her yaş grubunda implant yapılabilir mi?
Büyüme gelişme çağını tamamlamış, genel sağlık durumu iyi olan tüm hastalarda kemik yapısı uygunluğu Panaromik Röntgen filmi (X-RAY) ile değerlendirildikten sonra implant tedavisi uygulanabilir. Şeker, tansiyon veya kalp gibi kronik rahatsızlıklarınız kontrol altında ise implant tedavisi uygulanabilir.

 

İmplant uygulanacak bölgede kemik yetersizliği durumlarında neler yapılmaktadır?
Bazen İmplant tedavisinde çeşitli nedenlerle uygun miktarda kemik bulunmayabilir, böyle durumlarda çene cerrahımız tarafından dikkatli bir muayene ve değerlendirme sonrası ilgili bölgede kemik oluşturma işlemleri (ogmentasyon, kemik grefti uygulaması, kemik tozu uygulaması, box tekniği ile ogmentasyon) yapılarak kemik hacmi istenilen boyutlara çıkarılabilmaktedir.

 

Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma) nedir?
Üst çenede sinüs boşluklarında implant tedavisinin kabul edilmediği durumlarda, sinüs boşluğu içerisine kemik grefti/tozu yerleştirilmesi ve bu bölgelerin implant tedavisi için uygun hale getirilmesi işlemine denir.

 

Diş çekimimiz sonrasında İmplant hemen yapılabilir mi?
Çoğu durumda implant yapılacak bölgedeki kemik yapısı uygun ise diş çekiminden hemen sonra da çok rahat bir şekilde implant tedavisi yapılabilmektedir. Bazı durumlarda, bu işlem sonrası implant bölgesinde kemik tozu ilavesi ile implant desteklenmektedir.

 

Birçok implant markası var. İmplantlarda marka önemli midir?
Günümüzde implant tedavisi çok sık kullanıldığından dolayı bir hayli implant markası mevcuttur. Bu kadar fazla implant markasının çok uzun süredir piyasada olması bir çok tecrübeyi de beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla firmalar bu tecrübelerini de implantlarına yansıtarak, implantların en iyi şekilde hizmet etmesini sağlamaktadırlar. Tedaviyi yapan hekimin güvendiği bildiği ve tecrubesinin olduğu kalite belgeli ürünler olması önemlidir.

 

Diş doktoru korkum var. İmplant Tedavimi uyutularak yaptırabilir miyim?
Sedasyon, Genel Anestezi Doktorumuz tarafından uygulanan tedavilerinizin yapılma işlemidir. Ancak genel anesteziden farklı olarak tedavi bitiminde hastanede konaklamanız gerekmez ve yan etkileri genel anestezi ile karşılaştırıldığında çok azdır. Sedasyon ile siz uyurken tedavileriniz rahatlıkla yapılmakta ve uyandığınızda da tüm tedaviniz tamamlanmış olur.

Doctor Zen Clinic Diş Tedavileri

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.