whatsapp
 

Göğüs Küçültme

Göğüs Küçültme

 Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme büyümesi gerçekleşmektedir. Fakat bu durumun aşırı düzeyde kendini göstermesi jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Bebeklik ve yaşlılık döneminde gözlenen erkeğin memesinin normalinden çok fazla büyümesi, en sık ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır. Genellikle sağlığa zarar veren bir durum olmamasına rağmen erkekler üzerinde psikolojik yönden olumsuz etkiler yaratmaktadır. Kişi utanarak sıkıntıya düşer ve özgüven eksikliği gibi sorunları meydana getirir.

 

Türkiye’de yapılan araştırmalara göre erkeklerde jinekomasti görülme sıklığı %34.6dır. Kendiliğinden gerilemeyen olgulardagenellikle cerrahi bir müdahale gerektirmektedir. Bu aşamada Doctor Zen Clinic, uzman doktorları ile jinekomasti operasyonunu büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Jinekomastinin nedeni ise testesteron ve östrojen hormanlarının dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Cinsiyet özelliklerinin kontrolünü gerçekleştiren bu hormanlarda testesteron erkeklik niteliklerini belirlerken, östrojen dişilik özelliklerini kontrol etmekle yükümlüdür. Erkeklerde östrojen hormonu testesterondan daha fazla görüldüğü zaman jinekomasti ortaya çıkabilmektedir. Bebeklikte de karşılaşılan bu durum, annelerden erkek bebeğe geçen östrojen sebebiyle aşırı büyük memeli olarak doğmalarına neden olur. En sık ergenlik döneminde karşımıza çıkan jinekomasti, bu dönemdeki hormon düzensizliklerinden kaynaklanmaktadır. Son olarak erişkinlerde de görülmesi 50-69 yaş arasında gerçekleşmektedir.

 

Bazı ilaç kullanımlarının jinekomastiye yol açtığı gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra alkol, eroin ve metadon gibi maddeler jinekomastiyi tetiklemektedir. Belirtileri ise şişlik, ağrı, göğüslerde hassasiyet, meme ucundan sıvı gelmesi gibi durumlardır. Tedavi aşamasında mutlaka cerrahi bir yardım alınması gerekir. 4 seneden uzun sürme durumunda ameliyat önerilmektedir. Nasıl bir müdahalede bulunulacağına uzman doktorlarımız yaptığı tetkikler sonucunda karar verecektir. Farklı sınıflandırmalardan oluşan jinekomasti, glandüler tip olanda sert meme dokusu dokusu ağırlıkta olmakla beraber cerrahlarımız tarafından çıkarılır. Karışık tip jinekomastilerde doku ve yağ dokusu fazlalığı bulunmaktadır. Liposuction ve cerrahi ile birlikte kullanılır. Son olarak yağlı tipjinekomastilerde yağ dokusu ön plandadır deri fazlalığı yoksa sadece yağ aldırmayla tedavi edilmektedir. Operasyondan sonra jinekomasti korsesi kullanılması sağlıklı bir çözüm olacaktır. Birkaç hafta kullanımı önerilen bu korseler, doktor onayı alınmadan çıkarılmaması gerekir. Kısa sürede gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatı, genel anestezi odağında yapılsa da, bazı durumlar için lokal anestezi de uygulanmaktadır.

 

Doctor Zen Clinic, her operasyonda olduğu gibi jinekomasti alanında da büyük başarılara imza atmaktadır. İleri teknoloji ürünleri ve uzman cerrahları kapsamında sizlere güvenilirliği sunmaktadır. Sağlığınızı herşeyin üzerinde tutan kliniğimiz, istenen sonuca ulaşılma konusunda oldukça iddialı bir konuma sahip. Uzun yıllar edindiği tecrübeleri ve uzmanlığıyla operasyonlarına yön veren Doctor Zen Clinic, kusursuz hizmet politikası ile sizlerin ihtiyaçlarına yanıt buluyor. Hizmetlerimizi incelemek ve detaylı bilgi almak için sizleri en kısa zamanda sayfamıza bekliyoruz.

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.