whatsapp
 

Göğüs Küçültme

Göğüs Küçültme

Göğüs küçültme (Meme küçültme)

 

Göğüs küçültme estetiği ameliyatı plastik cerrahi açısından bakıldığı zaman önemli ameliyatlardan birisidir. Göğüs kadınların belirgin özelliklerinden bir tanesidir.
Göğüslerin fazla büyük olması bireyin sosyal hayata adepte olmasında sorunlar oluşturabilir. Özellikle günlük yaşamda kilolu görünüme ve istedikleri kıyafetleri giymelerine engel olmaktadır.

Göğüs büyüklüğünün yarattığı başka bir sorunu ise iskelet deformitelerine neden olmasıdır. Göğüs küçültülmesi operasyonu kadının hafiflemesidir. Büyük göğüsler aynı zamanda ağır yapıdadır. Bu tip göğüsleri taşımak zamanla duruş bozukluklarına yol açar. Bu nedenle daha erken yaşlarda uygulanacak doğru bir estetik operasyon ile daha rahat bir yaşama kavuşabilirsiniz.

 

 

Göğüs küçültme estetiği neden yaptırılır?

 

Meme küçültme estetiği eşit büyüklükte ve formda, simetrik ve daha hafif yapıda göğüsler elde etmektir. Büyük ve ağır göğüslerin zamanla duruş bozukluklarına ve ağrıların oluşuma neden olmaması için yapılan cerrahi bir operasyondur. Göğüs küçültmesinin yapılmaması zamanla bireyin yaşam kalitesini düşürür ve sosyal yaşamda sorun yaşanmasına neden olabilir.

 

 

Göğüs küçültme kimler için uygundur?

 

Meme küçültme estetiği için 18 yaş sonrası dönem, bu ameliyat için ideal zaman olarak tanımlanabilir. Bu cerrahi işlem ne kadar erken yaşlarda yapılırsa ilerleyen yaşlardaki sorunların önüne daha erkenden geçilmiş olunur. Meme küçültme ameliyatı öncesinde yapılan ön muayene çok önemlidir. Genel sağlık durumunuzun ameliyat olmak için genel anlamda iyi olması gerekir. Şayet ameliyattan sonraki dönemde gebelik düşünüyorsanız, doğum ve emzirme döneminden sonra bu ameliyatı olmalısınız. Çünkü bu işlem süt kanallarınız için sorun oluşturabilir.

 

Cerrahlarımız ile yapacağınız ön görüşmedeki muayenede bu ameliyattan beklentileriniz ve doktorlarımızın sizin anatominize uygun şekilde vereceği önerileri değerlendirerek doğru işleme karar verilir. Meme küçültme operasyonuyla göğüslerde mevcut olan asimetri bozukluğu da düzeltilir.

 

 

Göğüs küçültme estetiği çeşitleri

 

Meme küçültme operasyonu genel anastezi uygulanarak deri ve meme içinde bulunan yağ dokusunun alınmasıyla gerçekleştirilir. Lolipop kesi ve ters T kesi yöntemlerinden biri kullanılarak yapılır.

 

Meme küçültme ameliyatı türüne ve hastaya bağlı olarak 2 ile 4 saat içerisinde tamamlanır. Estetik operasyon için uygulanacak türün belirlenmesinde meme boyutu, meme kıvrımına göre meme başının duruş yeri, meme dokusu, cildin yapısı, meme başı ile omuz ve kalça arasındaki mesafe gibi özel parametreler uzman ekibimiz tarafından detaylıca değerlendirilir.

 • Lolipop kesi yöntemi: Meme ucunun çevresi dairesel olarak kesilir. Fazla olan meme dokusu ve cilt dokusu alınır. Kişinin yapısı göz önünde bulundurularak yapılan operasyonda, gerektiğinde meme başı yukarı doğru taşınabilir.
 • Ters T kesi yöntemi: Memenin alt kısmına ters T harfi şeklinde kesi yapılır. Fazla olan meme dokusu ve cilt alındıktan sonra, lolipop türü kesi yönteminde olduğu gibi sonlandırılır. Ameliyat sonrasında hastamız 1 gece gözetim altında kalır ve ertesi gün taburcu olur.

 

 

Göğüs küçültme estetiği operasyon süreci

 

Bu estetik türü rekonstüktif bir cerrahi operasyondur ve bu sebepten genel anastezi altında yapılmaktadır. Ameliyat için bireyin göğüs yapısına göre belirlenecek meme küçültme tekniği, memeden alınması uygun olan doku oranı, bireyin yaşı ve sonrasında çocuk isteyip istememesi gibi konular kesinleştirilmeli ve bu şekilde estetik operasyon planlaması yapılmalıdır.

 

Şayet birey bebek sahibi olmak istiyorsa, meme başı ve süt bezi arasındaki bağlantı korunacak şekilde ameliyat yapılır. Fakat çok büyük memelerde küçültme yapılması için süt bezlerine müdahale etmek gerekebilir. Bu tarz durumlar için ameliyattan önce hastanın detaylıca bilgilendirilmeniz gereklidir.

 

 

Göğüs küçültme estetiği iyileşme süreci

 

Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde size doktorunuz tarafından reçete edilecek tüm ilaçları düzenli kullanmalısınız. Eğer farklı bir ilaç kullanıyorsanız yada kullanmak istiyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Estetik operasyonun ardından 3-4 gün içinde normal şartlar altında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Ancak 4 hafta kadar ağır sporlardan ve ağır işlerden uzak durmanız gerekmektedir. Muayene sonrasında doktorunuzun danışmanlığında uygun koşullarda spora tekrardan başlayabilirsiniz. İyileşme süresinde beslenme düzenine çok dikkat edilmeli; sigara, alkol gibi kullanımlardan uzak durulmalıdır.

 

 

Göğüs küçültme estetiği operasyonun riskleri nelerdir?

 

Her ameliyat sürecinin risk taşıdığı gibi meme küçültme operasyonunda da riskler bulunmaktadır;

 

Kanama: Operasyon esnasında olabileceği gibi sonrasında da çok nadir olmasına rağmen kana olma ihtimali var. Ameliyat sonrası kullanılan drenler hem kanama olup olmadığını takip etmek, hem de az da olsa kanın meme dokusu içinde toplanmasını önlemek içindir.

Enfeksiyon: Kesilerle yapılan bir ameliyat olduğu için enfeksiyon riski olasılığı vardır. Ameliyat sonrası memede iltihap olması nadir olarak yaşansa da uygun bir antibiyotik tedavisi ile müdahale edilebilir bir risktir. Meme başı ve deri duyarlılığında azalma: Bu bölgelerin duyarlılığında azalma ortaya çıkabilir. Ancak bu durum geçicidir. Sinirlerin kesildiği düşünüldüğünde bu durum normaldir ve zamanla geçecektir.

 

Yara İzleri: Bazı durumlarda izler fark edilemeyecek boyutta iken, bazı hastalarda daha belirgin olabilmektedir. Ancak operasyon sırasında izlerin kalmaması için değerlendirme yapılır.

 

Ağrı: Meme küçültme estetiği sonrası boyun, sırt ve omuz ağrılarınız bir süre devam edebilir. Bu durum ağrı kesicilerle giderilir ve ameliyat sonrasında da geçer.

 

Memede sertlik: Dokuda sertlik nadir olarak görülebilir. Bu durum önceden öngörülemeyen bir durumdur.

Breast Reduction

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.