whatsapp
 

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme Operasyonu Nedir?

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da tabir edilen protezler ile veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan operasyona verilen addır.

Bazen memelerin çift ya da tek taraflı gelişiminde kusurlu olması sonucu veya gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı olarak, meme dokusu hacmini kaybedebilir ve normalden daha küçük bir hal alabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak da daha güzel göğüslere sahip olmak için, göğüs büyütme operasyonları yapılabilmektedir.

 

Meme büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Memelerinin küçük olduğunu düşünen her kadın, vücut hatlarındaki orantısızlığı da göz önünde bulundurarak özellikle kalça-göğüs oranını düzeltmek için göğüs büyütme operasyonu yaptırabilir.

Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için (Bazı durumlarda memelerde sarkma da olabilmektedir. Bu durumda da meme kaldırma- toplama ameliyatları da yapılması gerekebilir.)

Meme büyüklüğünde simetrinin sağlanması için de meme büyütme ameliyatı yapılır: Çoğu kadında memeler simetrik olmayabilir. Bu durum çok belirgin ise memelerden birisinin büyütülmesi gerekebilir.

Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak gerekebilir (Örneğin meme kanseri ameliyatı sonrası memenin birisinin veya her ikisinin de alınması gibi durumlarda, doğuştan meme olmaması gibi veya birinin diğerine göre farklı büyümesi …)

Tıbbi ya da estetik nedenlerle yerleştirilen meme implantlarının artık eskimesi, mevcut özelliğini kaybetmesi veya o bölgede bir sıkıntı oluşturması gibi nedenlerde değiştirilmesi gerekebilir.

 

Orantılı Vücut Hatları İçin Meme Büyütme Operasyonları

Güzellik algısı çağlar boyunca değişiklik göstermiştir. 100 yıl öncesine baktığımızda tombul ve çıplak kadın resimlerine gördüğümüzde, o yıllarda biraz zayıf kadın çirkin ve hastalıklı olarak değerlendirilirdi. Bugün herkesin imrenerek baktığı kadın modellerine ise ölmüş gözü ile bakılırdı.

Oysa günümüzde güzellik olgusu ve algısı tamamen değiştiği için güzellik anlayışını tarif etmemize gerek yok, herkes tarafından malum bilinir. Orantılı vücut hatları her zaman kabul görmüştür.

Her kadın kendini güzel hissetmek ister ve buna hakkı vardır. Meme büyütme operasyonu ile bu oranı dengeleyerek düzeltmek günümüz teknolojileri ile artık mümkün. Kalça ve omuz hatlarına uygun bir meme protezi ile ince belli bardak cazibesine kavuşmak için bir çok kadın meme büyütme ameliyatı olmaktadır.

Meme büyütme operasyonu sağlık açısından asla zorunlu bir operasyon değildir. Ancak sağlık tanımını inceleyecek olursak; sadece beden olarak değil, psikolojik ve sosyal yönden de tam bir uyum halidir. Küçük memeleri kafasına takarak kendini psikolojik eksik hisseden ve sosyal yönden kendini kısıtlayan bayanlarda ise sağlık tanımının tam yerine gelmediğini söylemek mümkündür. Bu durumda sağlık açısından da, yani psikolojik olarak zorunlu bir ameliyat kabul edilebilir.

Göğüs Büyütme

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.