whatsapp
 

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme Estetiği (Meme büyütmek)

 

Birçok kadının şikayetçi olduğu konulardan birisi de göğüslerinin estetik görünmemesidir. Fakat ameliyatla da göğüs büyütmek kadınlara korkutucu gelebiliyor. Göğüs büyütme işleminin korkutucu gelme sebeplerinden birisi de ameliyat sonrası kalan izler olabiliyor. Fakat meme büyütme ameliyatı, vücut yapısına göre küçük olan memelerin hacmini artırmak için yapılan estetik cerrahi işlemidir. Ayrıca doğum sonrası yaşanacak göğüs sarkmaları, yaşla birlikte memelerde yaşanan anatomik sorunlar ve hatta göğüs kanseri nedeniyle meme kaybeden kadınlar için bu ameliyat çok değerlidir. Bu önemli ameliyatta meme büyütme için kullanılan meme implantları, meme dokusu veya göğüs kaslarının altına yerleştirilir.

 

 

Meme Büyütme Estetiği neden yapılır?

 

Kadınların göğüs büyütme operasyonu yaptırmalarının birçok sebebi vardır. Anatomik yapıda bir meme diğer memeden daha küçük olabilir. Kadınlarda göğüs küçüklüğü olması kişide özgüven sorunu yaşatabilir ve bu durum estetik açıdan sorun yaşatabilir. Fakat bu ameliyat kadınlar için önemli bir konu olduğu için gittiğiniz kliniğin ve doktorunuzun sizinle iletişiminin iyi olması gerekir. Doctor Zen Clinic olarak hastalarımıza 20+ aşkın süredir profesyonel olarak son teknoloji cihazlarla estetik işlemlerini uyguluyoruz.

 

 

Meme Büyütme Estetiği kimler için yapılır?

 

Göğüs büyütme bireyin fiziki estetik durumu, cilt yapısı ve isteklerine göre doktorun yönlendirmesi ile birlikte planlanmalıdır. Göğüs büyütme operasyonunu yaptırabilmek için 18 yaşına girmiş bir birey olmanız ve göğüslerinizin gelişimini tamamlamış olması gerekiyor. Bu operasyon cerrahi bir ameliyat olduğu için sağlık durumunuzun uygun olması gerekiyor. Özetle, uygun bir meme büyütme ameliyatı için bireyin memelerinin vücuduna göre çok küçük olduğunu düşünen, doğuştan ya da sonradan yaşanan travma nedenleri ile tek taraflı meme gelişim bozukluğu/asimetri yaşayan kadınlarda ve meme kanseri cerrahisi sonrası meme rekonstrüksiyonu amacıyla meme büyütme estetiği ameliyatı yapılabilir.

 

 

Meme Büyütme Estetiği çeşitleri nelerdir?

 

Silikon implant olarak da bildiğimiz protezler takılarak ya da meme kontürüne yağ enjekte edilerek küçük göğüsleri olan kadınların göğüslerinin istenilen boyutlara getirilmesi işlemidir. Bazen memelerin çift ya da tek taraflı kusurlu olması ya da gebelik sonrası kilo alıp vermeye ve emzirmeye bağlı meme dokusu hacmini kaybetmesi kadınlar için zor bir durum olabiliyor. Bu sebepten kadınlar daha büyük, dolgun ve estetik açıdan daha güzel göğüslere sahip olmak için, meme büyütme ameliyatı olabiliyorlar. Meme’nin yapısı, cilt kıvamı, istenilen büyüklük ve bireyin beklentileri ile birlikte değerlendirilerek, muayene sırasında hangi silikon tercih edileceği yada yağ enjeksiyonu mu yapılmalı gibi konular detaylıca değerlendirilmelidir. Doctor Zen Clinic olarak tüm detaylara hasta ile birlikte karar veriyoruz ve sonrasında hastamızı göğüs büyütme ameliyatına alıyoruz.

 

 

Göğüs Büyütme Operasyonu Süreci nasıl işler?

 

Sizin vücudunuza uygun olarak özel seçilen silikon protezler ameliyat sırasında belirlenerek 4 ayrı kesi bölgesinden biri tercih edilerek yerleştirme işlemi yapılır. Bu kesi bölgeleri; koltuk altı, meme başı çevresi, meme altı ve göbek yeri kesileridir. ‘’Areola’’ adı verilen göğüsün kahverengi bölgesinde çok küçük bir kesi ile yapılır, ancak bu teknikte tek sorun süt kanallarının da kesilmesidir. Meme altı kesisinde ise meme bezine ve süt kanallarına dokunulmaz. Meme altı kat alanında kalacak şekilde yapılan çok silik bir yara izi olur. Memenin göğüs duvarına yapışma kısmında anormal bir durum varsa ameliyat sırasında bu sorun da rahatlıkla düzeltilebilir. Koltuk altı ve göbek bölgesi kesilerinde meme üzerinde hiç bir kesi olmaz ve koltuk altından girilerek protez yerine yerleştirilir. Yara izleri, göğüs ameliyatı sonrası erken dönemde hafif kızarık olarak görülür, zaman içinde solar ve belirsizleşir. Bu kesiler yardımı ile göğüs bezinin ya da göğüs kasının altında bulunan alanda proteze uygun büyüklükte bir cep açılır, silikon protez bu cebin içine yerleştirilir. Doctor Zen Clinic olarak meme büyütme operasyonlarımızda FDA onayı almış silikon markalarını tercih ediyoruz. Ayrıca her markanın kendine özgü bir yapısı vardır, bu yapılar sert ya da yumuşak olabilirler. Yaptığımız görüşmede sizin bekletinizi sağlayacak silikon markasını belirleyerek işlem sırasında bunu kullanıyoruz. Yuvarlak veya damla silikon yine sizin tercihiniz ile belirlenir. Uzun boylu olan hastalarımız için doğal görünümü sağlayan meme yapısı olarak damla silikon kullanmayı tercih ediyoruz. Kısa ve orta boylu hastalarımız için ise dolgun meme görünümü için yuvarlak silikon tercih ediyoruz. Tabii ki tavsiyelerimiz ve sizlerin beklentilerinin buluşması çok önemli.

 

 

Göğüs Büyütme Estetiği sonrasındaki iyileşme süreci nedir?

 

Lokal anestezi ile silikon ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer. Ameliyattan sonra aynı gece ya da ertesi gün hastalarımız taburcu edilir. Taburcu olduktan sonra ilk 3-4 gün istirahat öneriyoruz. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikayetler yaşamanız mümkün. Ağrılar oluşursa ağrı kesici kullanarak önleyebilirsiniz ancak dolgunluk hissi takip eden birkaç gün rahatsız edebilir. Ameliyat yapılan bölgede az miktarda şişlik görmeniz çok normaldir. Dördüncü günden sonra ise artık iyileşme süreci tamamlanır.

 

 

 

Göğüs Büyütme Estetiği yaptırmanın riskleri nelerdir?

 

Her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme ameliyatının da riskleri vardır. Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir. Ameliyata bağlı kanama ve enfeksiyon ise çok nadir görülen durumlardır. Meme başlarında hissizlik şikayeti de olabilir.

 • Ameliyatta kullanılan protezle alakalı bazı sorunlar olabilir; kapsüler kontraktür: protezin etrafındaki yara dokusu protezi sıkıştırır bu da meme sertmiş gibi hissettirir. Tedavi edilebilir bir sorundur bu.
 • Protez içeriğinin balon dışına sızması: eğer meme büyütme için jel dolgulu protez kullanılmışsa, doku aralıklarına sızan bu maddeler kitle oluşmasına neden olabilir. Salin dolgulu protez kullanılmışsa, dışarı sızan salin vücuda herhangi bir zarar vermeden dokular tarafından hızla emilir.
 • Protezin yırtılması: nadir yaşanan durumlardan birisidir.
 • Sıkışma, yüksekten düşme ve delici alet yaralanmaları ile ortaya çıkabilir.
 • Silikon protezli bir memede kanser: böyle bir durum olursa protezli memede de kansere yönelik ameliyat ve diğer tedaviler standartlar doğrultusunda uygulanır.

 

 

Göğüs Büyütme Estetiği fiyatları nedir?

 

Bireyin beklentileri ve sağlıksal durumuna göre değişen bir durum olduğu için net olarak belirlenen bir fiyat olmaz. Hastanın vücut yapısı, boyu, cilt kıvamı, memenin anatomisi, kullanılacak yöntem ve tercih edilecek silikon türüne paralel olarak değişkenlik gösterir.

Breast Augmentation

Doctor Zen’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplamak İçin,
Doctor Zen Sizi Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekimi - Hair Transplant

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Estetik, Plastik Cerrahi

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Beyazlatma - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.