whatsapp
 

Genital Estetik

Genital Estetik

Genital estetik, kadınlarda cinsel organlarla alakalı genital bölgeye yapılan estetik operasyonlar olarak tanımlanabilir. Genital estetik operasyonlarının yapısı şu şekilde sıralanabilir;

 

Vagen Büyük dudaklar (Labiummajus)
Küçük dudaklar (Labiumminus)
Kızlık zarı (Hymen)
Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Monspubis)

 

Kadının fiziki genital görünümü kendisini cinsel yaşamından soğutmasına sebep olabilir, örneğin; fiziki bozukluk bireyin orgazm olmasına engel olabilir. Bir başka hoşnutsuzluk yaratan durum ise özellikle ilk doğumda yapılan epizyotominin (bebeğin daha kolay çıkmasını sağlamak için uygulanan cerrahi kesi) bıraktığı dikiş izleridir. Burada gelişen nedbe dokusu hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir.


Vajinoplasti
Kadınlarda en sık karşılaşılan diğer bir problem ise vajinasal doğum esnasında gerçekleşen bozulma durumlarıdır. Bunlar bireyin vajinasal bölgesinde oluşan dokuların gerilmesine ve sonrasında normal haline dönmemesine bağlı olarak ortaya çıkan vajinasal bolarma ve gevşemelerdir. Bu durumun düzeltilmesi için vajina daraltılması operasyonu gerçekleştirilebilir. Vajina daratlma ya da vajinasal estetik operasyonu cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır.

Vajendeki gevşeme yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Bu durumun düzeltilmesi için fazla olan doku çıkarılır; gevşeyen kas dokusu daraltılarak dikilir. Operasyon sonrası hasta 2-3 gün sonra normal yaşantısına dönebilir.


Labioplasti
Bir çok kadın kendi cinsel organını beğenmemesini kendi içinde bile söylemekten çekiniyor. Bu konuda en fazla karşılaştığımız sorunlardan birisi küçük dudak olarak tabir edilen labiumların çok büyük olması veya asimetrik durmasıdır. Labiumların büyük görünümü bireyi fiziki görünüm açısından rahatsız edebilir. İç dudakların büyüklüğü de lavabodan sonra yapılan temizlik esnasında sorun oluşturabilir. Bu sorunu düzeltmek için yapılan estetik ameliyata labioplasti denir.

Yapılan bu amaliyat ile labiumlar gereken miktarda küçültülür. Fakat bu operasyonu yaparken çok hassas olunması ve dikkatli olunması gerekilmektedir. Yapılan operasyon vajenin estetiğini adla bozmamalıdır. Önemli bir diğer sorun ise cinsel ilişki sırasında labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya yol açabilir. Aşırı sarkık ya da biçimsiz labiumlar kişide utanma duygusu, cinsel soğukluk ya da fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Bu durumun düzeltilmesi için labioplasti operasyonu yapılabilir. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat 30 dakika ile 1 saat içerisinde sonlanır. Ameliyattan sonra kızlık zarına bir zarar gelmez, idrar yapma problemi olmaz, gebe kalmaya, doğum yapmaya bir zararı olmaz. Ayrıca eriyen dikişler kullanıldığından dikiş izi kalmaz. Yara iyileşmesi bir haftada kadar sürer ve sonrasında iyileşme tamamlanır. Ameliyattan sonraki sürecinden sağlıklı bir şekilde sürüdürülmesi için bir ay kadar cinsel ilişki yasaklanır.

Diğer bir genital operasyon ise dıştaki büyük dudakların dolgunlaştırılması işlemidir. Bu sebeple vücudun başka bir yerinden alınan yağ-deri dokusu bu işlem için kullanılabilir. Bu yağ dokusu ortalama bir yıl içerisinde yoğun derecede yada tamamen kaybolabilir. Deri-yağ dokusu ise biraz daha kalıcı olabilir. Klitorise yönelik müdahaleler ile özellikle üzerindeki fazla deri azaltılarak cinsel tatmin kolaylaştırılabilir ve kişilerin cinsel sağlığı iyileştirilebilir.


Kızlık zarı onarımı (himen onarımı)
Kızlık zarı vajen girişinin 1-2 cm içerisinde bulunan ve bireye bağlı olarak farklılık göstererek bir yada daha fazla delik bulunduran çok ince bir zardır. Kızlık Zarı bekaretin kanıtı olarak bazı toplumlarda çok büyük önem taşımaktadır. Bu ince zar şeklindeki yapının vajen ve rahmi dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı koruduğu sanılmaktadır. Fakat kızlık zarı bazı kadınlarda doğuştan olmayabiliyor yada yaptığı bazı spor aktiviteleri yüzünden yırtılabiliyor. Bunun dışında kızlık zarının yırtılma sebeplerinden birisi de cinsel ilişkiye girme sonucunda oluşur. Himen ya da kızlık zarının ameliyatla onarılması ya da dikilmesi mümkündür. Bu ameliyatta eğer hasta uygunsa zarın artık kısımları kullanılır ya da hastanın kendi lokal dokuları kullanılabilir. Kızlık zarı minör bir cerrahi işlem olup yaklaşık 30 dakika sürer. Hastalar ertesi gün işe dönebilir. Kızlık zarı işleminin yapıldığı bölge 6. haftada tamamen iyileşir ve virey bu süreden itibaren normal cinsel yaşantıya geçilebilir. Doctor Zen Clinic olarak uyguladığımız özel yöntemlerle hastanın kendi dokuları kullanılarak orijinaline çok yakın, sonraki cinsel ilişkiye kadar açılmayan ya da yırtılmayan kalıcı bir kızlık zarı onarımı yapılmaktadır. Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi gerçekleşmemektedir. Ameliyat sonrası hasta normal yaşamına hemen dönebilir. Yalnızca ameliyat sonrası özellikle yapılacak temizlik yönünden doktorunuzun önerilerine uymalısınız.

Genital Estetik

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.