whatsapp
 

FUE Perkutan Saç Ekimi

FUE Perkutan Saç Ekimi

Dünyada İlk Olarak Doctor Zen Clinic’te Geliştirilen ve Tek Kendi Merkezinde Uygulanan “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde 3 ayda kellik problemi ortadan kalkıyor.

 

Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır. Bu durumda beraberinde hasta memnuniyeti ve saç ekim işleminde yüksek başarı getirmektedir.

 

Saç köklerine en fazla özenin ve ilginin gösterilmesi gerek FUE Perkutan Yöntemi kendi içinde üç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak saç kökleri alınırken ensede seyreklik oluşmamasına ve travma yaşatmayacak şekilde saç köklerini almaya dikkat etmek gerekmektedir. Daha sonra önceden kararlaştırılıp çizilen ekim alanına köklerin yerleştirileceği kanallar özel iğneler ile açılarak hazırlanır. Son olarak FUE Perkutan Yöntemi ile saç kökleri yüksek özen ve ihtiva ile yerlerine yerleştirilir. Doctor Zen Clinic Hair Transplant Saç Ekim Merkezi Türkiye’de FUE Perkutan Yöntemini uygulayan 1 numaralı saç ekim merkezidir.

 

FUE Perkutan Yönteminde saç kökleri enseden alınır. Tamamen saçsız olan kişilere bu işlem uygulanmamaktadır. Bu işlemde önemli olan hastanın ense bölgesinde saç olmasıdır. FUE Perkutan yönteminde kanallar iğne yardımı ile açılır ve kanalların arası sık olacak şekilde ayarlanır. Bu işlemde alınan saç kökleri içindeki saç teli sayısı 2 veya 3 olabilir. Bu teknik sayesinde bir günde orantılı olarak yaklaşık 5000 kök nakil edilebilmektedir. 5000 kök ise ortalama 10.000 saç teline denk gelmektedir.

 

Doctor Zen Clinic Hair Transplant Uzmanlarına göre saç ekiminde başarılı bir sonucu belirleyen kriterler;

 

 • Alınan bölgedeki saç sıklığı saç teli kalınlığı
 • Alınan bölgedeki saçlı alanın büyüklüğü
 • Kişinin genel sağlık durumu
 • Ekim yaptıracak kişinin önerilere uymada göstereceği titizlik

 

Doctor Zen Clinic Hair Transplant uzmanları tarafından başarılı bir şekilde uygulanan perkutan yöntemi ile saç ekimi zamanı punch cihazı sayesinde ensede seyreklik oluşturmadan maksimum sayıda kök sayısı elde edilebilir. Saç ekimi operasyonu, çok uzun süren operasyon olmasa da hazırlık süresi ile birlikte 6-9 saat sürebilir, süre saçsız alanın büyüklüğüne göre artıp azalma gösterebilir. Saç ekimi bazen iki seans halinde de yapılabilir. En önemlisinden biri kişiye uygun estetik vizyondur. İşlem yapılan alan 6-10 gün süresince kırmızı gözükmektedir. Perkutan saç ekiminden 9-10 gün sonra ekim yapılan alan tamamen eski haline döner. Alım ve ekim bölgesindeki izler fark edilmeyecek hale gelir. Kanama pıhtılaşma ve saç seyrelmesi çok ve belirsiz olan kişilere doktorlarımız saç ekimini tavsiye etmemektedir. İşlem yapılmadan önce işlem yapılacak alandaki saçların sıfıra kesilmesi gerekir. 6 ay içerisinde ise ekim yapılan köklerin %80’inden yeni saçlar çıkmış olur. Çıkışın %100 uzayarak tamamlanması yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

Fue Peruktan Method

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.