whatsapp
 

Diş Tedavileri

Ağrısız Diş Tedavisi

“Diş tedavisi gerçekten de acı verir mi?” sorusu ise bir çok insanın diş tedavisine ihtiyaç duyduğu dönemlerde akla gelen ilk sorulardan biridir. Bu konu ile ilgili ilk olarak acı ya da ağrı kavramının tanımını yapmak gerekir. Acı, sinir sisteminde reseptör denilen algıyıcalar aracılığı ile genellikle dış uyaranlara karşı verilen cevap niteliğindeki histir.

Bilgisayar Destekli Diş Hekimliği (CAD / CAM)

Dijital diş tasarımı ya da dijital ölçü sistemleri olarak da bilinen CAD/CAM dijital ve modern bir diş tedavisi sağlamak adına teknolojinin geliştirmiş olduğu en etkili ve güncel sistemlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Çene Eklem Hastalıkları Tedavisi

Çene eklemi, alt çene kemiği ile şakak kemiğinin oluşturduğu çiğneme sistemine ait olan bir bölümdür. Bu iki kemik arasında aşınmayı engelleyen, eklem hareketlerini daha kolay hale getiren disk (kıkırdak) bir yastıkçık bulunmaktadır.  Eklemi çevreleyen eklem kapsülü ve kemikleri bir arada tutan bağlar da eklem bütünlüğünü sağlamaya yarar.

Diş Kliniğinde Lazer

Diş hekimliğinde sıklıkla başvurulan, en modern diş ve diş eti tedavilerinden biri de lazer destekli tedavidir. Lazer cihazı, uyarılmış radyasyon emisyonuyla ışık amplifikasyonu olarak tanımlanmaktadır. Lazer iyonize olmayan bir ışıktır ve dokuda birikim yapmaz. Bu sebeple x ışını gibi zarar verecek bir özelliği de yoktur.

Endodontik Tedavi (Kök Kanal Tedavileri)

Kök kanal tedavisi işlemi, diş kaynaklı ağrıyı dindirmenin ve doğal dişleri ağızda tutmanın en kesin ve en sağlıklı yöntemidir. Dişlerin köklerinde enflamasyon veya enfeksiyon geliştiğinde bu sorunlar için kanal tedavisi işlemine başvurulması gerekilir. Kök kanal tedavisi işlemi esnasında; Endodonti Uzmanı doktorumuz tarafından dişin içerisindeki pulpa (diş özü) uzaklaştırılır.

Gülümseme Analizi ve Estetik Tasarım

Gelişen teknoloji ürünleri ile diş hekimliğinde yeni bir trendler oluşmaya başladı. Gülümseme Analizi ve Estetik Tasarım’da bunlardan biri. Doctor Zen Clinic hastalarına artık bu son trend, uzman kadrosu ve kişisel sağlık danışmanları ile sunmaya başladı.

Siz de Hollywood yıldızları gibi gülmek istiyorsanız, sadece bir kaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

İmplant Destekli Protezler (1 Günde)

İmplant destekli protezler, çene kemiği içerisindeki implantlar üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit ve ya hareketli protez çeşitleri olarak tanımlanabilir. Diş eksikliği olan ya da tamamen diş kaybı bulunan olan hastalarımızda rahatlıkla implant destekli protezler uygulanabilmektedir.

İmplant Tedavisi

Diş implantı veya dental implant dediğimiz; alt veya üst çene kemiklerine yerleştirilen ve kemiğin bu uygulama çevresinde kaynaşarak kendinden bir parça gibi kabul etmesini istediğimiz, titanyumdan üretilmiş vida veya kök formunda ürünlerdir.

Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik diş hekimliği dişleri daha estetik, daha beyaz ve görsel olarak daha çekici kılmak için yapılan birçok işlemi içerisinde barındıran bir disiplindir. Doctor Zen olarak hastalarımızın daha iyi görünmesine yardımcı olmak için gerken tüm teknolojileri kullanarak dişleri onarıyoruz.

Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
(+90) 212-347 55 54’den Hemen Ulaşın…

Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.