whatsapp
 

Diş Kliniğinde Lazer

Diş Kliniğinde Lazer

Lazer Destekli Diş Tedavisi

Diş hekimliğinde sıklıkla başvurulan, en modern diş ve diş eti tedavilerinden biri de lazer destekli tedavidir. Lazer cihazı, uyarılmış radyasyon emisyonuyla ışık amplifikasyonu olarak tanımlanmaktadır. Lazer iyonize olmayan bir ışıktır ve dokuda birikim yapmaz. Bu sebeple x ışını gibi zarar verecek bir özelliği de yoktur. Kuantum mekaniği prensipleri üzerine kurulmuş bu cihaz birçok sektörde kullanıldığı gibi sağlık sektöründe de en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.  Diş hekimliği alanında önceleri sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku operasyonlarında kullanılan lazer enerjisi, yeni sert doku lazerlerinin geliştirilmesi ile birlikte artık diş ve diş eti hastalıklarının tedavisinden diş estetiğine kadar birçok işlemde kullanılmaktadır. Özellikle diş tedavilerinde bu yöntem, dokular içerisindeki su moleküllerini buharlaştırılarak dokuyu parçalamakta kullanılıyor. Hamileler, çocuklar ve kalp hastaları da dahil olmak üzere herkeste kullanılabilen bir yöntemdir.

 

Lazerle Diş Tedavisini Nasıl Yapıyoruz?

Lazer diş eti tedavilerinde, çürük tedavilerinde, kanal tedavilerinde en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir. Kanal tedavilerinde lazer ile kanallarda şekillendirme ve sterilizasyon sağlıyoruz. Bu sırada oluşabilecek ağrılara karşı iğneye ihtiyaç duyulmadan lazerin özel tekniğiyle diş uyuşturulabiliyor. Kanal tedavisi yapılırken iyi bir sterilizasyon sağlandığı için iyileşme de da hızlı oluyor. Lazerle dişlerdeki çürükleri temizlemek ve kompozit dolguların dişlere daha kuvvetli tutunabilmesi için pürüzlendirme yapılıyor. Lazerle çürük temizlenmesinin en büyük avantajı ise döner aletlerle oluşan vibrasyon ve buna bağlı rahatsızlık hissinin oluşmaması oluyor. Lazer cihazları, uygulandığı dokuyu buharlaştırarak çalıştığı için çürük temizlenirken hastalarımız da rahatsızlık ya da acı hissetmiyor.

 

Lazerle İmplant Uygulaması Nedir?

Doctor Zen Clinic olarak lazerle implant uygulaması yapılmadan önce hastanın üç boyutlu tomografisini alıyoruz. Böylece implantın yerleştirileceği kemik dokusunun genişliği ve derinliği ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabiliyoruz. İmplant uygulamalarında bazı aşamalarda, diş etini açmak için lazerden faydalanıyoruz. Bu sayede kesi işlemi yapmadan ve dikiş kullanmadan, kanamasız müdahale mümkün olabiliyor. Bu yöntemimizi lazerle implant uygulaması olarak da adlandırıyoruz.

 

Lazerli Dolgu Nedir? Nasıl Yapılır?

Tıp dilinde kompozit olarak adlandırılan lazerli dolgu yöntemi estetik dolgu olarak da tanımlanıyor. Bu işlem gerçek lazer ışını ile uygulanmıyor! Asıl uygulanan kompozit malzemesinin daha sert olabilmesi için belirli dalga boyuna ayarlanmış halojen ya da Led ışık cihazları oluyor. Gerçek diş lazeri Delight sert dokuda çalışıyor ve yumuşak dokuya etki etmiyor. Böylece sağlıklı dokunun kaybını önlenmiş oluyor ve daha sağlıklı bir sonuç elde etmiş oluyoruz. Özellikle son yıllarda gelişen tedavi teknolojileri ile birlikte hastalarımız sağlamlık, estetik ve sağlık açısından çok daha iyi olan lazer dolguları tercih ediyor. Lazer dolgu, tek seansta yapılabildiği için zaman anlamında çok daha avantajlı bir işlem olarak kabul ediliyor. Uygulama sonrası da dişler rahatlıkla normal hayatındaki işlevine devam edebiliyor.

 

AFT ve Uçuklar da Lazerle Tedavi Edilebilir mi?

Herpetik lezyonlar da denilen uçuklar genellikle birkaç gün içerisinde kendi kendine iyileşiyor ve kendiliğinden ortadan kalkıyor. Ancak acı veriyorsa ya da rahatsızlık hissettiriyorsa tedavi de edilebiliyor. Lazer tedavisi bu noktada uçuklardan kurtulmak için en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir. Uçuğun çıkma ihtimali hissedildiği an hemen randevu alıp tedavi edilirse çıkmasını engelleyebiliyoruz. Eğer çıktıktan sonra tedavi ettirmek istenirse de lazer uçuğu kurutarak rahatsızlığı azaltıyor ve bölgenin daha hızlı iyileşmesini sağlıyoruz. Aft denilen diş eti hastalığı da aynı yöntemlerle kurutularak iyileşme sürecini hızlandırabiliyoruz.

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.