whatsapp
 

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi 

Dünyada İlk Olarak Doctor Zen Clinic’te Geliştirilen ve Tek Kendi Merkezinde Uygulanan “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde 3 ayda kellik problemi ortadan kalkıyor.

 

Traşsız saç ekimi yöntemleri arasında yer alan DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi tekniğinin implanter ile yapılan bir metodudur. Bu nedenle saç ekim uzmanları DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi yönteminden daha farklı bir ekim aşaması içermesi nedeniyle farklı bir yöntem olarak tanımlanmaktadır.

 

DHI saç ekimi tekniği FUE tekniği ile temel olarak aynı teknik olsa da uygulanış olarak farklıdır. DHI tekniğinde donör bölgeden alınan greftler, implanter yardımıyla deriye kanal açılmadan ekilirler. Kanal açılmadan saç ekimi yapılan bu yöntemde iki farklı saç ekimi aşaması aynı anda gerçekleştirilir. DHI tekniğinde kullanılan implanterin diğer adı choidir. Bu nedenle diğer adı da Choi metodudur. Implanter veya choi iğnesi şekil olarak silindirik, keskin ve ince bir uca sahiptir. Kanal açılmadan ekim yapılma özelliği de şeklinden kaynaklanmaktadır. Silindirik yapısı sayesinde donör bölgeden alınan sağlıklı greftleri içerisinde toplar. İnce iğne ucu sayesinde ise topladığı greftleri kafa derisine kanal boyunca sürerek ekim işlemi yapar.

 

DHI Saç Ekimi Tekniği İle Saç Ekimi İşlemlerinde Ağrı Devri Bitiyor!

DHI saç ekimi yöntemi uygulanmaya başladığı andan işlemin sonlandığı ana kadar ağrı ve acı hissedilmeyen bir yöntemdir. Bunun nedeni işlem öncesi lokal anestezi yapmadan önce hastaya uygulanan sedasyondur. Özel geliştirilen sedasyon sayesinde ekim yapılacak alan lokal anestezi anında yapılacak iğneyi dahi hissetmeyecek şekilde uyuşturulur. Özellikle iğne fobisi olan hastalara uygulanan sedasyon sayesinde konforlu, ağrısız ve acısız saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. İşlem anında ve sonrasında minimum seviyede hissedilen ağrı, bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş oluyor. DHI saç ekimi yönteminde uygulanan sedasyon, kişiye özel olarak hazırlanır. Etkisi ve etki süresi tamamen kişiye özel olarak ayarlanarak işlem boyunca kişinin bütün refleksleri korunur. Oldukça güvenli ve sağlıklı olan sedasyon uygulaması ile hastalar derinliği uzmanlar tarafından planlanmış olan uyku haline geçer. Saç ekimi işlemleri uygulanan anestezi yöntemleri ile ağrısız ve sancısız olarak gerçekleşmektedir.

 

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Kullanılan implanter kalem ile sağlıklı saç kökleri toplanarak kalemin içerisine yerleştirilir. Saç foliküllerinin yerleştirilmesi sırasında özenli davranılması gerekmektedir. Saç ekimi işlemi esnasında uzmanların yanında çalışan asistanlar kalem içerisine donör bölgeden alınan saç köklerini yerleştirirler. Yerleştirilen saç kökleri daha sonra kalem aracılığı ile ekimi yapacak olan uzman doktorlara verilir ve hastaya ekim yapılır. DHI saç ekimi yönteminde doğal saç ekimi görüntüsünü yakalamak için saçlar yaklaşık olarak 45 derecelik açı ile ekilirler. Açı ayarlanırken saçların çıkması istenilen yönde uzmanlar tarafından ayarlanır. Uzmanlar tarafından ayarlamalar yapıldıktan sonra iğnenin itme özelliği ile saç ekimi gerçekleştirilir.

 

DHI Saç Ekimi Tekniği Avantajları Nelerdir?

Saç köklerinin deriye tutunma ihtimali diğer yöntemlere göre daha fazladır. Bu da daha sağlıklı bir saç ekimi işlemi yapılmasına olanak sağlar.
Deride kesilme işlemi olmayacağı için kanama riski de yoktur.
DHI saç ekimi yönteminde İyileşme hızı yüksektir ve işlem tıraşsız olarak da yapılabilmektedir.

 

DHI Saç Ekimi Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

İlk keşfedildiğinde her saç tipine uygulanması mümkün olmadığı düşünülen DHI saç ekimi tekniğinin zamanla geliştirilerek uygulanabilirliği arttırılmıştır. İlk zamanlarda ince telli, kıvırcık ya da dalgalı saç köklerini kaleme yerleştirmenin zor olacağı düşünülerek bu işlem düz ve kalın telli saç köklerine sahip kişilerde uygulanmıştır. Tekniğin kolaylığı nedeniyle daha sonra yapılan çalışmalar, işlemin sadece düz ve kalın saç telli kişilerde değil herkese uygulanabilmesi adına, işlem esnasında kullanılan implanter kalem farklı ölçülerde üretilmeye başlamıştır. Günümüzde saç ekimi uzmanları tarafından kullanılan implanter kalemler, 0,64 mm ile 1,0 mm arasında geniş bir kalınlık yapısına sahiptir. DHI saç ekimi yöntemi kolay ve acısız olması nedeniyle uzmanlar tarafından sık uygulanmaktadır. DHI saç ekimine özgü olarak kullanılan implanter/choi uçları sayesinde doğal görünümlü, sağlıklı ve etkili sonuçlar elde edilir.

DHI Saç Ekimi

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.