whatsapp
 

Botoks & Dolgu

Botoks & Dolgu

Doctor Zen Clinic Botoks ve Dolgu Tedavisi Uygulamalarımız

Botoks: Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen ve kasları gevşetmek amaçlı 21+ yılı aşkın bir süredir estetik tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan birekzotoksindir. Bu ilaç, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süreyle engellmeye yarar. Botoks, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi)’nın kullanımını onayladığı bir ilaçtır. Yüzümüzde kızma, gülme, şaşırma gibi eylemler sonucunda mimik kasları hareket eder ve buna bağlı olarak kasların üzerindeki ciltte de dinamik çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Botoks enjeksiyonuyla bu kasları gevşeterek kırışıklıkları yok etmek, minimalize etmek ve cildi yumuşatmak hedeflenir.

Botoks neden uygulanır? Botoks, istenmeyen ve ciltte kalıcı hasar yaratabilen, estetik açıdan istenmeyen görüntüler oluşturan kırışıklıkları yapan kas kasılmalarının geçici olarak yavaşlatılması olarak ifade edilebilir. Ayrıca terleme tedavisi, baş ağrısı tedavisi ve özel kas hastalıklarının iyileştirilmesi amacıyla da kullanılır.

 

Botoks estetik amaçlı hangi bölgelere yapılır?

Botoks’un en çok uygulandığı bölgeler alın, göz çevresi olmakla beraber boyun, çene, dudak çevresi, burun, alt yanak gibi bölgelere de yapılabilmektedir.  Bireyi bir bütün olarak değerlendirip estetik açıdan en güzel görünecek şekilde en doğru bölgelere işlemler uygulanarak yapılmalıdır.

 

1- Nazolabial oluk dolgusu

2- Burun Dolgusu

3- Gözaltı

4- Kaş Arası Dolgusu

5- Çene Dolgusu

6- Alın Dolgusu

7- Yanak Dolgusu

8- Elmacık Dolgusu

 

Botoks uygulanan bölgeye nasıl etki eder?

Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engellemeye yarar. Sinirler ve onların uyardığı kaslar ya da ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak uygulama yapılan bölgede etkisini gösterir. Botoks sadece enjekte edildiği bölgede etkisini gösterir. Vücudun diğer bölgelerindeki kaslara sistemik olarak etki etmez.

Botoks uygulaması etkisini ne zaman göstermeye başlar?

Botoks,  enjeksiyon sonrası 3. günde uygulanan bölgede etkisini göstermeye başlar. 15. günde ise tüm etkisi görünür hale gelir.

 

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Yüzdeki kırışıklıklara ilk botoks uygulandığında itibaren etkisi ortalama 4-5-6 ay kadar sürer. Tekrarlayan seanslardaki uygulamalarla bu süre zaman içinde 8-10 aya kadar uzar. Koltukaltına ilk uygulandığında ise terlemeyi ortalama 10-12 ay kadar düzenler. Tekrarlayan uygulamalarla birlikte bu süre 16-18 aya kadar uzayabilir.

 

Botoks uygulaması ardından  yüz şişer mi?

Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoksbir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.

 

Botox - Dolgu

Doctor Zen Clinic’e Sorun!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin,
Doctor Zen Clinic Sizleri Bekliyor.

  Kişiye Özel Sağlık Programı

  Doctor Zen Clinic'te, Kişiye Özel Saç Ekimi Programı Hazırlanır.

  En Kısa Sürede Saçlarınıza Kavuşursunuz

  Doctor Zen Clinic'de 3 Ay Gibi Bir Sürede Artık Değişimi Fark Edersiniz.

  Fiber Fue Saç Ekimi Tekniği

  Dünyada İlk ve Tek Doctor Zen Clinic‘te Uygulanan 'Fiber FUE Saç Ekim Tekniği' ile ağrı ve sızı hissetmeden tedavi olursunuz.

  Doctor Zen Clinic - Saç Ekim Merkezi

  SAÇ EKİMİ

  Dünyada İlk “Doctor Zen Clinic” ile Geliştirilen Onaylı “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” Sayesinde, Uzman Kadromuz ve Kişiye Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde Artık Eski Saçlarınıza Çok Kısa Sürede Kavuşun.

  Doctor Zen Clinic - Plastik/Estetik Operasyonlar

  PLASTİK CERRAHİ

  Yağ aldırma, botox, göğüs küçültme ve büyütme, burun estetiği, dudak kaldırma gibi bir çok alanda tüm estetik operasyonlarımız; alanında uzman kadrosu ve kişiye özel sağlık danışmanınız eşliğinde kendi merkezimizde yapılmaktadır.

  Doctor Zen Clinic - Diş Sağlığı

  DİŞ TEDAVİLERİMİZ

  Gülüş Estetiğinden, İmplant Tedavisine Kadar, Ağız ve Diş Sağlığınız ile ilgili Tüm Tedavileriniz, Uzman Kadromuz ve Özel Sağlık Danışmanlarımız Eşliğinde, Size Özel Tedavi Yöntemleri ile Yapılmaktadır.

  Fiber Fue Saç Ekimi

  Doctor Zen’in geliştirdiği Fiber Fue saç ekim yöntemi, saç ekim tekniği sayesinde 3 ayda kellik problemini ortadan kaldırıyor.

  Micromotor Saç Ekimi Tekniği

  Micromotor saç ekimi tekniği de aynı manuel punç tekniğinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminin alt dalıdır.

  DHI Saç Ekimi Tekniği

  DHI saç ekimi tekniği yani Direct Hair Transplant işlemi, greftlerin nasıl toplandığı değil nasıl ekildiği ile ilgili bir işlemdir.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir.

  Safir FUE

  Saç ekimi yaptıracak kişiye herhangi bir ağrı, acı ve sancı hissi yaşatmayan Safir FUE yöntemi, konforlu ve estetik saç ekimi yaptırmanın yolunu sunuyor.

  FUE Implanter Saç Ekimi

  Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

  FUE Perkutan Yöntemi

  Fue Perkutan yöntemi ile deriye ekilen sağlıklı saç köklerinin miktarı bazı saç ekim yöntemlerine göre çok daha fazladır.

  PRP

  PRP işlemi, kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemden elde edilen plazma plateler denilen hücreler açısından oldukça zengindir.

  SAÇ EKİM YÖNTEMİNDE SONUÇLAR

  Klasik Saç Ekim Yöntemleri ile Doctor Zen Clinic‘e ait ve “Dünyada İlk ve Tek” Uygulanan Doctor Zen Clinic‘e ait “Fiber FUE Saç Ekim Tekniği” ile Hastalarımızdaki Uygulama Sonuçları.

  FiBER FUE SAÇ EKİMİ0%
  SAFİR FUE YÖNTEMİ0%
  DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİ0%

  Kişisel Sağlık Danışmanlarımıza:
  (+90) 850-218 17 98’den Hemen Ulaşın…

  Aklınızdaki tüm sorulara cevap alabileceğiniz, tüm tedavi sürecinde sizlere eşlik edecek “Kişisel Sağlık Danışmanlarımız” sizleri bekliyor.